Talantīgā latviešu tenisiste Ostapenko nopelna ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm

0 Komentāru
Talantīgā latviešu tenisiste Ostapenko nopelna ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm
Foto: AFP/LETA

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējusi trīs vietas un nu ieņem 39. pozīciju, kas viņai ļauj piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Ostapenko, būdama izlikta ar 32.numuru, maija izskaņā cieta zaudējumu Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā, ar 4-6, 5-7 piekāpjoties Japānas tenisistei Naomi Osakai. Kaut pirmoreiz savā karjerā Ostapenko Grand Slam turnīros bija starp izliktajām tenisistēm, viņa otrajā šāda līmeņa turnīrā pēc kārtas zaudēja jau pirmajā mačā. Latvijas tenisiste pirmajā mačā zaudējusi astoņos no 13 šogad aizvadītajiem turnīriem.

Šosezon Ostapenko, ņemot vērā arī kvalifikācijas cīņas, WTA turnīros izcīnījusi 12 uzvaras 25 mačos. Savukārt pamatturnīru mačos viņai ir 11 uzvaras 21 cīņā. Iepriekš Ostapenko pasaules rangā ieņēma 36.vietu, kas bija viņas karjeras rekords.

Pie ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tiek pasaules ranga 56 labākās sportistes, taču citu tenisistu neizpildīto kritēriju dēļ (traumas, nepiedalīšanās Federāciju kausā) pie iespējas startēt olimpiādē kā pēdējā no ranga tikusi 72. vietu ieņemošā Cvetana Pironkova no Bulgārijas. Tikmēr Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova jaunākajā rangā pakāpusies par piecām vietām un tagad ieņem 82. vietu.

Sevastova Francijas atklātajā čempionātā spēja tikt līdz otrajai kārtai. Vispirms pirmajā kārtā viņa ar 6-2, 6-2 uzvarēja amerikānieti Sačiju Vikeriju, bet nākamajā cīņā ar 3-6, 4-6 piekāpās itālietei Karinai Knapai. Latvijas sportiste līdz Francijas atklātā čempionāta otrajai kārtai tika pirmo reizi karjerā.

0 Komentāru