Komentāri
Tā tik ir apņēmība! Lietuvietis uzsāk 8000 kilometru garu skrējienu no Dakaras uz Viļņu
Foto: AFP/ SCANPIX

Lietuviešu ugunsdzēsējs Aids Ardzijausks otrdien sāk 8000 kilometru skrējienu no Dakaras uz Viļņu, veltot to Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadei.

Viņš iecerējis mērot 3448 kilometru garu ceļu cauri Āfrikai – Senegālai, Mauritānijai, Rietumsahārai un Marokai – un vēl 4537 kilometru cauri Eiropai – Gibraltāram, Spānijai, Francijai, Monako, Itālijai, Austrijai, Čehijai un Polijai – un mājās atgriezties tieši 2018. gada 16. februārī, kad mūsdienu Lietuvas valsts svinēs savu simto dzimšanas dienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

46 gadus vecais Viļņas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks Ardzijausks ir pieredzējis maratonskrējējs, kas ar skriešanu aizrāvies kopš 1980. gada. Ugunsdzēsības dienestā viņš strādā kopš 1994. gada.

2012. gadā neatlaidīgais lietuvietis 24 dienās veica 1089 kilometrus garu skrējienu apkārt Lietuvai, 2013. gadā apskrēja apkārt Baltijas jūrai, 44 dienās pieveicot 3266 kilometrus, 2014. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs noskrēja vairāk nekā 5000 kilometrus no Losandželosas līdz Ņujorkai.

Kopā ar Ardzijausku uz Senegālas galvaspilsētu šonedēļ izlidoja arī fotogrāfs un ceļotājs Ģedmants Kropis, kurš ne vienreiz vien fotografējis Dakaras ralliju, un operators, žurnālists, ceļotājs, motociklists Aids Bubins, kurš savulaik automobilī mērojis ceļu no Gambijas caur Dakaru līdz Parīzei, bet ar motociklu 12 dienās no Lisabonas sasniedzis Vladivostoku, vēsta portāls “15min.lt”.

Marokā šai komandai pievienosies bijušais ugunsdzēsējs Sauļus Ališausks, kurš pats no Parīzes līdz Dakarai ceļojis ar divriteni.

Sabiedrību par Ardzijauska skrējienu informēs viņa septiņpadsmit gadus vecā meita Gabija Barbora, bet ģimene Ziemassvētkos cer ar viņu tikties Spānijā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl