Tā tik ir apņēmība! Lietuvietis uzsāk 8000 kilometru garu skrējienu no Dakaras uz Viļņu

Komentāri
Tā tik ir apņēmība! Lietuvietis uzsāk 8000 kilometru garu skrējienu no Dakaras uz Viļņu
Foto: AFP/ SCANPIX

Lietuviešu ugunsdzēsējs Aids Ardzijausks otrdien sāk 8000 kilometru skrējienu no Dakaras uz Viļņu, veltot to Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadei.

Viņš iecerējis mērot 3448 kilometru garu ceļu cauri Āfrikai – Senegālai, Mauritānijai, Rietumsahārai un Marokai – un vēl 4537 kilometru cauri Eiropai – Gibraltāram, Spānijai, Francijai, Monako, Itālijai, Austrijai, Čehijai un Polijai – un mājās atgriezties tieši 2018. gada 16. februārī, kad mūsdienu Lietuvas valsts svinēs savu simto dzimšanas dienu.

46 gadus vecais Viļņas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks Ardzijausks ir pieredzējis maratonskrējējs, kas ar skriešanu aizrāvies kopš 1980. gada. Ugunsdzēsības dienestā viņš strādā kopš 1994. gada.

2012. gadā neatlaidīgais lietuvietis 24 dienās veica 1089 kilometrus garu skrējienu apkārt Lietuvai, 2013. gadā apskrēja apkārt Baltijas jūrai, 44 dienās pieveicot 3266 kilometrus, 2014. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs noskrēja vairāk nekā 5000 kilometrus no Losandželosas līdz Ņujorkai.

Kopā ar Ardzijausku uz Senegālas galvaspilsētu šonedēļ izlidoja arī fotogrāfs un ceļotājs Ģedmants Kropis, kurš ne vienreiz vien fotografējis Dakaras ralliju, un operators, žurnālists, ceļotājs, motociklists Aids Bubins, kurš savulaik automobilī mērojis ceļu no Gambijas caur Dakaru līdz Parīzei, bet ar motociklu 12 dienās no Lisabonas sasniedzis Vladivostoku, vēsta portāls “15min.lt”.

Marokā šai komandai pievienosies bijušais ugunsdzēsējs Sauļus Ališausks, kurš pats no Parīzes līdz Dakarai ceļojis ar divriteni.

Sabiedrību par Ardzijauska skrējienu informēs viņa septiņpadsmit gadus vecā meita Gabija Barbora, bet ģimene Ziemassvētkos cer ar viņu tikties Spānijā.

Lasi vēl