Tā diena ir klāt – Mairis Briedis Čikāgā cīnās ar Noelu Mikaeljanu

8 komentāri
Tā diena ir klāt – Mairis Briedis Čikāgā cīnās ar Noelu Mikaeljanu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Tā diena ir pienākusi – Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis Čikāgā Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfinālā cīnīsies ar Vācijas bokseri Noelu Mikaeljanu.

Paredzēts, ka Brieža un Mikaeljana cīņa UIC arēnā sāksies ap 21:00 pēc Čikāgas laika, kad Latvijā jau būs agrs 11.novembra rīts – 5:00.

Maira Brieža pretinieks ir Armēnijā dzimušais Vācijas bokseris Noels Mikaeljans. Mikaeljans profesionālajā ringā ir aizvadījis 24 cīņas un vienīgo zaudējumu piedzīvojis 2017.gada maijā pret poļu bokseri Kšištofu Vlodarčiku. Vēlāk tā paša gada septembrī Mikaeljans Berlīnē pēc punktiem uzvarēja amerikāni Aizeju Tomasu, kas līdz šim ir Noela pēdējā cīņa.

Vienā boksa vakarā ar Brieža – Mikaeljana cīņu Čikāgas UIC arēnā notiks arī 1.smagā svara ceturtais ceturtdaļfināls, kurā polis Kšištofs Glovackis tiksies ar krievu Maksimu Vlasovu. Ceturtdaļfinālu uzvarētāji iekļūs pusfinālā, kur turpinās cīņu par Muhameda Ali balvu.

Mairis Briedis savā pēdējā cīņā,  uzbrūkot visus desmit raundus, pēc punktiem uzvarēja francūzi Brendonu Delorjē. Cīņa notika Supersērijas pirmās sezonas 1.smagā svara fināla vakarā, kurā ukrainis Oleksandrs Usiks uzvarēja Krievijas bokseri Muratu Gasijevu.

Supersērijas 1.smagā svara pusfinālā jau iekļuvuši kubietis Juniers Dortikoss un amerikānis Endrjū Tabiti, kuri savos ceturtdaļfinālos uzvarēja attiecīgi poli Mateušu Masternaku un krievu Ruslanu Faiferu.

Pasaules boksa supersērijas otrajā sezonā par Muhameda Ali balvu 24 bokseri cīnīsies trijās svara kategorijās – 2.vieglākajā, 2.vieglajā un 1.smagajā svarā.

Sestdienas Lielā boksa nakts sāksies ar cīņu Mančestrā, kurā Oleksandrs Usiks Mančestras Arēnā aizstāvēs savus Pasaules boksa asociācijas (WBA), Pasaules boksa padomes (WBC), Starptautiskās boksa federācijas (IBF) un Starptautiskās boksa organizācijas (WBO) titulus 1.smagajā svarā cīņā ar britu bokseri Toniju Beljū.

WBC titulu Usiks ieguva janvārī Pasaules boksa supersērijas pirmās sezonas pusfinālā uzvarot Latvijas labāko bokseri Mairi Briedi. Supersērijas finālā uzvarot Krievijas bokseri Muratu Gasijevu, Usiks savā īpašumā ieguva arī WBA un IBF jostas. Līdz 2016.gadam Tonijs Beljū bija WBC pasaules čempions, tomēr bija spiests šķirties no savas jostas, pārejot cīnīties smagajā svarā ar Deividu Heju. Beljū Heju vispirms uzvarēja 2017.gada martā, un 2018.gada maijā arī atkārtotajā cīņā.

Aivars Zahārovs, boksa komentētājs:

”Ukrainis Usiks jau ierakstījis savu vārdu boksa vēsturē, kļūstot par pirmo absolūto pasaules čempionu 1.smagā svara kategorijā. Turklāt, neaizmirsīsim, ka arī amatieru ringā viņš sasniedza pilnīgi visu – Eiropas, pasaules un olimpiskais čempions. Šī cīņa ar Beljū varētu būt viņa atvadas no 1.smagā svara un tālāk sekot pārcelšanās uz supersmagsvariem. Protams, ka ukrainis ir favorīts, tomēr Beljū prot sist un sist spēcīgi. Tas arī ir viņa trumpis, un, ja anglis grib uzvarēt, viņam tas būs jāizdara ar nokautu – pēc punktiem pārliecinoši labāks būs tehniskais Usiks.
Mairis Briedis, kā Supersērijas 2.sezonas galvenais favorīts savā svara kategorijā, tiksies ar Noelu Mikaeljanu, un, droši vien, izcīnīs pārliecinošu uzvaru. Noels pēdējo gadu veltījis studijām un ringā nav kāpis, tāpēc grūti prognozēt, ko iespēs armēņu vācietis. Taču zinot, cik nopietni otro sezonu uztver Briedis, viņam vajadzētu būt simtprocentīgi gatavam. Paredzu Maira pārliecinošu uzvaru pēc punktiem.”

Skaties Usika – Beljū un Brieža – Mikaeljana cīņas HD tiešraidē TVPlay Premium!

8 komentāri