Šveices florbolisti sesto reizi izcīna pasaules čempionāta bronzu

Šveices vīriešu florbola izlase svētdien izcīnīja bronzu Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā, pie šāda kaluma godalgas šajā turnīrā tiekot jau sesto reizi. Duelī par bronzas godalgām Šveice ar 8:5 (3:2, 2:1, 3:2) pieveica Čehiju.

Šveices komandas labā ar trim vārtiem jeb “hat-trick” šajā mačā izcēlās Manuels Maurers, kamēr divus vārtus un vienu rezultatīvu piespēli pievienoja Kristofs Meiers. Tikmēr čehiem divreiz ar gūtiem vārtiem atzīmējās Matejs Jendrišāks.

Šī mača rezultātu jau 43.sekundē atklāja čehs Jirži Curnejs, taču Šveicei, lai panāktu izlīdzinājumu, bija nepieciešamas tikai divas sekundes, kad 1:1 panāca Meiers. Pēc Toma Ondrušeka precīzā metiena ceturtajā minūtē Čehijas valstsvienība vēlreiz izvirzījās vadībā, bet divas minūtes vēlāk Tims Brailards vēlreiz panāca izlīdzinājumu.

Savukārt 12.minūtē Šveice pirmo reizi šajā mačā pārņēma vadību, kad izcēlās Kristofs Kamenišs, bet 29.minūtē mazākumā Jendrišāks jau trešo reizi šajā spēlē līdzsvaroja rezultātu. Tomēr otrās trešdaļas beigās Šveices valstsvienība guva divus vārtus pēc kārtas, kad pa vārtiem guva Maurers un Meiers.

Lai arī trešās trešdaļas laikā Čehija divreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, Šveice neļāva pretiniekiem panākt izlīdzinājumu, cīņas beigās tiekot pie bronzas godalgas.

Šveice pasaules čempionāta finālā iekļuvusi vienu reizi, turklāt tajā cietusi zaudējumu, kad 1998.gadā ar 3:10 piekāpās Zviedrijai.

Tikmēr Čehija savā vēsturē pasaules čempionātos guvusi trīs medaļas – vienu sudrabu un divas bronzas. Abos gadījumos spēlē par bronzu tā pieveica tieši Šveici.