Svarcēlājs Suharevs nodrošina vietu pasaules čempionātā piecpadsmitniekā

0 Komentāru
Svarcēlājs Suharevs nodrošina vietu pasaules čempionātā piecpadsmitniekā
EPA/LETA

Latvijas jaunais svarcēlājs Ritvars Suharevs pirmdien Turkmenistānā pasaules čempionātā B grupā ieņēma ceturto pozīciju, meistarsacīkstēs nodrošinot vietu pirmajā piecpadsmitniekā.

Suharevs, kurš startē svara kategorijā līdz 81 kilogramam, raušanā pacēla 159 kilogramus, kas bija labākais rezultāts starp B grupas sportistiem un ir jauns pasaules junioru rekords. Sākot ar šo rudeni, svarcelšanā ir jaunas svara kategorijas, tādējādi Suharevam bija iespēja uzstādīt šobrīd labāko rezultātu starp junioriem.

Pirmajā mēģinājumā Suharevs pacēla 153 kilogramus, bet otrajā netika galā ar trīs kilogramus smagāku stieni.

Savukārt grūšanā latvietis otrajā mēģinājumā pacēla 185 kilogramus, kas bija astotais labākais rezultāts. Šajā disciplīnā viņš nepacēla 184 un 191 kilogramu smagu stieni.

Summā Suharevam bija 344 kilogrami, kas B grupā ļāva ieņemt ceturto vietu.

Vēlāk pēcpusdienā sacensības sāks 11 A grupas sportisti.

Vien 19 gadus vecais Suharevs, sacenšoties svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, šogad kļuva par pasaules junioru čempionu, Eiropas junioru meistarsacīkstēs izcīnīja sudrabu, bet Vecā kontinenta čempionātā pieaugušajiem viņš bija ceturtais.

Suharevs pērn kļuva par Eiropas junioru čempionu, to paveicot svarā līdz 77 kilogramiem, bet pirms tam divus gadus ieguva sudrabu.

Jau ziņots, ka Latvijas jaunā svarcēlāja Rebeka Koha svētdien izcīnīja bronzas medaļu pasaules pieaugušo čempionātā. Vien 20 gadus vecā Koha, kura startēja svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, summā pacēla 227 kilogramus, labojot savu personīgo rekordu..

Šajā pasaules čempionātā startēs vēl divi Latvijas svarcēlāji. Vadims Koževņikovs startēs līdz 96 kilogramiem un Artūrs Plēsnieks svarus cels kategorijā līdz 109 kilogramiem.

0 Komentāru