Štrombergs izveidojis savu BMX klubu Valmieras puikas

0 Komentāru
Štrombergs izveidojis savu BMX klubu Valmieras puikas
Foto: F64 ()

Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs izveidojis savu klubu Valmieras puikas.

BMX klubs Valmieras puikas izveidots ar mērķi veidot pēctecību šī sporta veida tradīcijām un sasniegumiem Latvijā, kā arī praktiskā darbā izmantot gandrīz 20 gados uzkrāto pieredzi no šī sporta veida pirmsākumiem līdz uzvarām olimpiskajās spēlēs. Tāpēc sadarbībā ar Valmieras Bērnu sporta skolu klubā jau tiek veidotas apmācības grupas bērniem.

“Vienmēr esmu lepojies ar to, ka esmu no Valmieras, un šādā veidā varu palīdzēt savai pilsētai, lai arī turpmāk BMX ir tās neatņemama daļa. Kad es sāku braukt ar riteni, daudz kas bija citādi. Tas bija mūsu pašu un vecāku entuziasms, kas virzīja uz priekšu. Taču tagad vēlamies dot puikām un meitenēm sakārtotu vidi un sistēmu, kurā augt no pirmajiem soļiem šajā sporta veidā līdz pat visaugstākajiem sasniegumiem. Mēs, Valmieras puikas, esam varējuši tikt līdz pašai BMX virsotnei, un ticu, ka mēs atkal to varam piedzīvot,” izteicās Štrombergs.

Kluba Valmieras puikas treniņu sistēma veidota saskaņā ar Latvijas BMX izlases galvenā trenera Ivo Lakuča izstrādāto metodiku. Viņš bija viens no pirmajiem, kurš šo sporta veidu ieviesa šajā valstī, kā arī bijis galvenais atbalsts Štromberga ceļā līdz divām olimpiskajām zelta medaļām.

“Izdzīvojot šo laiku kopā ar Māri profesionālajā BMX apritē, esam uzkrājuši pamatīgu pieredzi, un tā ir jāizmanto. Tie mazie Valmieras puikas, kuri tagad tikai sāk braukt ar velosipēdu, kādudien var sasniegt tikpat daudz, cik Štrombergs, un vēl vairāk. Viss ir iespējams. Taču mums jāpalīdz viņiem izaugt. BMX sporta veidā viens nav cīnītājs. Jābūt trenerim ar savu redzējumu, pieredzi un vēlmi profesionāli augt līdzi bērniem. Tikpat svarīgi ir ieinteresēti vecāki, kuri ir galvenais atbalsts mazajam sportistam. Tā ir vienota komanda, kuru mēs veidojam, un tad nāks arī lielās uzvaras,” uzsvēra Lakučs.

Jaunizveidotais klubs jau saņēmis no Māra Štromberga aģentūras 12 jaunus Haro ražojuma BMX riteņus, un tos varēs izmantot ikviens, kurš vēlēsies izmēģināt savus spēkus trasē un uzsākt treniņus. Riteņu modeļi būs piemērojami dažāda vecuma un auguma bērniem. Savukārt trenera pienākumus pildīs Kristers Taims – sertificēts speciālists, kurš pats savulaik trīsreiz uzvarējis Eiropas čempionātā.

Foto

Grupas tiek komplektētas sadarbībā ar Valmieras Bērnu sporta skolu, un nodarbības notiek atpūtas kompleksā Avoti esošajā trasē. Interesenti aicināti iepriekš sazināties ar treneri, zvanot pa tālruni 26181505.

0 Komentāru