Štrombergam astotā vieta ASV čempionāta sacensībās

Komentāri
Štrombergam astotā vieta ASV čempionāta sacensībās
Foto: F64

Divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs piektdien ieņēma astoto vietu ASV čempionāta sacensībās. Uzvaru sacensībās izcīnīja titulētais Austrālijas sportists Sems Vilobijs, bet Štrombergs finālā palika pēdējais. Vēlreiz elites sportisti trasē izies sestdien.

Aprīļa sākumā Štrombergs citā ASV čempionāta posmā abās sacensībās guva uzvaru. Tāpat Štrombergs marta beigās guva trešo vietu Argentīnā notikušā Pasaules kausa izcīņas Superkrosā pirmā posma individuālajos braucienos, kamēr pamatsacensībās viņš nespēja pārvarēt ceturtdaļfinālu. Savukārt otrajā posmā, kas pirms divām nedēļām tika aizvadīts Mančestrā, Latvijas izlases līderis nepiedalījās.

2014.gada jūnijā BMX riteņbraucējiem sākās Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas noslēgsies šovasar. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelna UCI ranga punktus, kas tālāk veido arī Nāciju rangu. Tieši Nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietu olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas, tomēr šoreiz tās saņems tikai četras, nevis piecas valstis, kā tas bija iepriekš.

Vēl pēc rezultātiem 5.-7.vieta saņems divas ceļazīmes, bet 8.-13.vieta – vienu. Latvija pašlaik olimpiskajā rangā ieņem sesto vietu, bet pirmais četrinieks ir tālu.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam, bet tajās kā viena no Latvijas lielākajām cerībām ir tieši Štrombergs, kurš ir divkārtējs Olimpiādes čempions.

Lasi vēl