Stohs uzvar Četru tramplīnu sacensību pēdējā posmā un kopvērtējumā

Pievienot komentāru
Stohs uzvar Četru tramplīnu sacensību pēdējā posmā un kopvērtējumā
AFP/SCANPIX

Polijas tramplīnlēcējs ar slēpēm Kamils Stohs trešdien svinēja uzvaru Četru tramplīnu turnejas ceturtajā posmā Bišofshofenā, uzvarot arī sacensību kopvērtējumā.

Trīskārtējais olimpiskais čempions Stohs par sacensību uzvarētāju kļuva trešo reizi. 33 gadus vecais poļu tramplīnlēcējs iepriekš bija uzvarējis tradicionālajā gadu mijas pasākumā 2017. un 2018.gadā.

Tāpat kā Stohs pa trim reizēm Četru tramplīnu sacensībās ir uzvarējis arī norvēģis Bjerns Virkola un VDR sportists Helmuts Reknāgels.

Somam Jannem Ahonenam ir piecas uzvaras, četras reizes uzvarējis ir austrumvācietis Jenss Veisflogs.

Stohs sacensības noslēdza ar 1110,6 punktiem, apsteidzot vācieti Karlu Geigeru (1062,5 punkti) un komandasbiedru Davidu Kubacki (1057,8 p.). Ceturtais finišēja norvēģis Halvors Egners Granerūds (1057,4), piektais – polis Pjotrs Žila (1037,2 p.).

Koronavīrusa pandēmija divkārtējam Pasaules kausa ieguvējam Stoham un pārējiem Polijas komandas dalībniekiem gandrīz atņēma iespēju piedalīties Četru tramplīnu seriālā.

Poļu tramplīnlēcējs Klemenss Muranka bija saņēmis pozitīvu Covid-19 testu, un visa komanda sākotnēji tika diskvalificēta, līdz atkārtotas pārbaudes Oberstdorfā liecināja, ka viņi ir veseli, tai skaitā Muranka, un sākotnējais pozitīvais rezultāts tika atzīts par kļūdu.

Stohs trešdienas izcīnīja uzvaru ar 300,7 punktiem. Kopā ar viņu uz goda pjedestāla kāpa norvēģis Mariuss Lindviks (280,4 punkti) un Geigers (277,3 p.).

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmais ir Granerūds, norvēģim iekrājot 768 punktus. 584 punkti ir vācietim Markusam Eizenbihleram, bet 508 punkti – Stoham.