Stīvensa triumfē ASV atklātajā čempionātā un ļauj Ostapenko nākamnedēļ debitēt ranga desmitniekā

0 Komentāru
Stīvensa triumfē ASV atklātajā čempionātā un ļauj Ostapenko nākamnedēļ debitēt ranga desmitniekā

Nesen no smagas traumas atlabusī Sloeina Stīvensa sestdien divu mājinieču duelī ar rezultātu 6-3, 6-0 pieveica Medisonu Kīzu, triumfējot ASV atklātā čempionāta dāmu vienspēļu turnīrā.
Stīvensas panākums nozīmē, ka nākamajā nedēļā Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko debitēs pasaules ranga pirmajā desmitniekā, kur pretējā gadījumā būtu iekļuvusi Kīza.

Mača sākumā dominēja servētājas, tomēr piektajā geimā Stīvensa pirmoreiz lauza pretinieces servi un pēc tam vēlreiz to paveica devītajā geimā. Otrajā setā vairāki geimi bija sīvi, tomēr Stīvensai izdevās būt labākai izšķirošajos brīžos un atstāt savu tautieti “sausā”, dueli noslēdzot stundas laikā.
Kīza ir 22 gadus veca, bet Stīvenai ir 24 gadi un viņām abām šis bija pirmais “Grand Slam” fināls karjerā. Abas ikdienā ir labas draudzenes, turklāt abas arī saista fakts, ka viņas pēdējā laikā cīnījušās ar smagām traumām. Tā Stīvensai šis bija vien ceturtais turnīrs pēc 11 mēnešu izlaišanas kreisās pēdas traumas dēļ, kamēr Kīzai sezonu iespaidoja plaukstas locītavas trauma un līdz jūlija beigām viņa šogad bija uzvarējusi tikai piecos mačos.
Kīza jau pērn WTA rangā pakāpās līdz septītajai pozīcijai un piedalījās arī sezonas noslēguma turnīrā, tomēr neveiksmīgā šī gada pirmā puse viņai lika atkrist zemāk. Uzvarot šajā mačā, viņa atgrieztos desmitniekā, tomēr tagad tur pirmoreiz karjerā būs Ostapenko. Šī kļūs par otro reizi vēsturē, kad kāds Latvijas tenisists būs pasaules vienspēļu ranga labāko desmitniekā, jo 2014.gadā tur dažas nedēļas atradās Ernests Gulbis.

0 Komentāru