Steidz apsveikt! “French Open” čempione Ostapenko Rīgā atgriezīsies pirmdienas vakarā

0 Komentāru
Steidz apsveikt! “French Open” čempione Ostapenko Rīgā atgriezīsies pirmdienas vakarā
Foto: LETA

Šī gada Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko Rīgā atgriezīsies pirmdienas vakarā, vēsta Latvijas Tenisa savienība (LTS). Pašlaik 20 gadus vecā Ostapenko pirmdien lidostā “Rīga” ielidos plkst.22.15, un LTS aicina sportisti svinīgi sagaidīt.

Kā vēstīts, sezonas otrā “Grand Slam” turnīra titula cīņā Ostapenko sestdien ar rezultātu 4-6, 6-4, 6-3 uzvarēja spēcīgo rumānieti Simonu Halepu. Līdz ar to Latvijas sportiste ne tikai izcīnījusi savu pirmo WTA raudzes titulu karjerā, bet arī pirmdien atgūs valsts pirmās raketes godu, apsteidzot Anastasiju Sevastovu.

Pirmdien Ostapenko būs pakāpusies jau uz WTA ranga 12.vietu, lai gan vēl pirms Francijas atklātā čempionāta sākuma viņa bija tikai 47.pozīcijā. Tikmēr Sevastova nākamnedēļ būs 19.vietā, līdz ar to pirmoreiz vēsturē divas Latvijas tenisistes vienlaicīgi būs ranga divdesmitniekā.

Foto: Ostapenko ”French Open” finālā pret Halepu

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa Parīzē piedalījās tikai astotajā “Grand Slam” pamatturnīrā, kā arī ir pirmā neizsētā tenisiste kopš 1933.gada, kas spējusi triumfēt Francijas atklātajā čempionātā. 20 gadus un trīs dienas vecā Ostapenko ir jaunākā tenisiste, kas uzvarējusi šajā turnīrā kopš Ivas Majoli 1997.gadā, bet “Grand Slam” sacensībās jaunākā čempione kopš 2006.gadā ASV atklātajā čempionātā triumfēja Marija Šarapova.

Foto: latviešu tenisiste ar skaisto ”French Open” trofeju

 

Latvijas sportiste turnīru noslēdza ar 299 tīri uzvarētām izspēlēm, kas tas ir vairāk nekā šajā turnīrā iespēja jebkurš cits tenisists gan vīru, gan dāmu konkurencē. Turklāt jāņem vērā, ka vīri spēlē līdz trim uzvarētiem setiem. Zīmīgi, ka pirms šī gada turnīra Ostapenko kādā Francijas atklātā čempionāta mačiem nebija spējusi pat vienu izcīnīt uzvaru. Par panākumu Francijā Ostapenko nopelnīja divus miljonus eiro, bet visā līdzšinējā karjerā kopā viņa bija saņēmusi vien nedaudz virs miljona eiro. Savu pirmo nozīmīgo panākumu Ostapenko 2014.gadā izcīnīja Vimbldonas čempionātā, triumfējot junioru turnīrā.

0 Komentāru