Stefs Karijs par noslepkavoto afroamerikāni: Šim policistam Džordžs nebija cilvēks

3 komentāri
Stefs Karijs par noslepkavoto afroamerikāni: Šim policistam Džordžs nebija cilvēks
AFP/SCANPIX

NBA superzvaigzne Stefens Karijs savā instagrama ierakstā paudis sašutumu par pirmdien Mineapolisā nogalināto 46 gadus veco afroamerikāni Džordžu Floidu.

Saskaņā ar policijas sniegtajām ziņām, incidents esot iesācies ar kāda pircēja mēģinājumu veikalā norēķināties ar viltotu 20 dolāru banknoti. Kad policisti ārpus veikala telpām atrada aizdomās turamo un lika viņam atkāpties no auto, vīrietis esot fiziski pretojies.

“Policistiem izdevās uzlikt aizdomās turamajam rokudzelžus, un viņi pamanīja, ka viņam ir medicīnisku ciešanu pazīmes,” teikts policijas ziņojumā.

Desmit minūtes garajā video Floids arī lūdz viņu nenogalināt. Notikušā aculiecinieki mudina policistu noņemt kāju no aizdomās turamā kakla, norādot, ka viņš nekustas un ka viņa deguns asiņo.

“Džordžs Floids. Džordžam bija ģimene. Džordžs nebija pelnījis nāvi. Džordžs lūdza palīdzību un tika ignorēts, kas skaļi un skaidri pasaka, ka viņa melnajai dzīvībai nebija nozīmes. Džordžs tika noslepkavots. Tam policistam, kurš lēnām un mērķtiecīgi atņēma viņam dzīvību, Džordžs nebija cilvēks,” raksta Stefs Karijs.