Starptautiskā federācija atceļ četru Krievijas skeletonistu diskvalifikāciju

0 Komentāru
Starptautiskā federācija atceļ četru Krievijas skeletonistu diskvalifikāciju
Foto: EPA/LETA

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) atcēlusi četriem Krievijas skeletonistiem, tostarp Aleksandram Tretjakovam, uz nenoteiktu laiku piemēroto diskvalifikāciju, vēsta IBSF.

IBSF pērnā gada beigās informēja par četru pašreiz startējošu krievu skeletonistu diskvalifikāciju no sacensībām, jo viņi tiek turēti aizdomās par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. IBSF diskvalificēto vārdus neatklāja, bet Krievijas Bobsleja federācija (FBR) apstiprināja, ka liegumu piedalīties sacensībās saņēmis Soču olimpisko spēļu čempions Tretjakovs, bronzas medaļniece Jeļena Ņikitina, kā arī Olga Potiļicina un Marija Orlova, kuras Olimpiādē bija attiecīgi piektajā un sestajā vietā.

Kā vēstā IBSF, šie četri skeletonisti iesnieguši pieprasījumu viņu uzklausīšanai, pēc kuras lemts, ka piespriestās pagaidu diskvalifikācijas pierādījumu trūkuma dēļ ir jāatceļ. Līdz ar to šie skeletonisti var atgriezties sacensību apritē. Tretjakovs pēc pirmajiem diviem posmiem bija šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējuma līderis, taču diskvalifikācijas dēļ viņš trešajā etapā nevarēja piedalīties. Pēc trim posmiem līderis ar 609 punktiem ir Dienvidkorejas pārstāvis Juns Sunbins, otrais ar 586 punktiem ir Martins Dukurs, astoto vietu ar 480 punktiem ieņem Tomass Dukurs, bet Tretjakovs ar 435 punktiem ir devītajā pozīcijā.

Tretjakovs Soču olimpiskajās spēlēs uzreiz aiz sevis atstāja latvieti Martinu Dukuru. Tikmēr ceturtais Olimpiādē bija vēl viens Latvijas sportists Tomass Dukurs.

0 Komentāru