“Sporto visa klase” projektā testē mazo censoņu fizisko sagatavotību

0 Komentāru
“Sporto visa klase” projektā testē mazo censoņu fizisko sagatavotību
Foto: Ekrānuzņēmums

Skolēniem, kuri piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā “Sporto visa klase”, šobrīd notiek fiziskās sagatavotības testēšana.

Tikai retais šodien nav dzirdējis par Latvijas Olimpiskās komitejas projektu “Sporto visa klase”. To klašu skolēniem, kas pieņēmuši izaicinājumu iesaistīties šajā projektā, sporta stundas notiek piecas reizes nedēļā. Katru gadu “Sporto visa klase” ģeogrāfijai paplašinoties, piesakās arvien jaunas skolas, un šobrīd šajā kustībā iesaistījušies jau vairāk nekā 3 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas.

Video

“Sporto visa klase” trešā sezona jau ir pusē. Lai mācīšanās un sportošanas procesu padarītu aizraujošāku un interesantāku, iesaistītās klases piedalās arī dažādās sacensībās gan klātienē, gan neklātienē. Kopīgās sacensībās noskaidro labākos stafetēs, tiek vērtētas arī atzīmes, paveiktie labie darbi projektu nedēļā un pārējā laikā, piemēram, putnu būru taisīšana vai patversmes dzīvnieku vešana pastaigās, kā arī fizisko testu kopums.

Vieni no debitantiem ir Oskara Kalpaka tautas daiļamatu pamatskola, arī šeit viena no trešajām klasēm šajā mācību gadā sportos katru dienu. ”Ir divu veidu rezultāti, tādi, kurus varam izmērīt šobrīd un kas ir atskaites punkts, lai noskaidrotu, kuras klases piedalīsies lielajās finālsacensībās, un tādi, kurus varēsim apkopot tikai pēc vairākiem gadiem. Šobrīd 90 procenti no projektā iesaistītās klases bērniem nodarbojas ar sportu arī papildus – basketbols, futbols, vieglatlētika, arī dejošana ir sports, lai kāds, kas to apšauba, pats aiziet uz mēģinājumu. Tieši šie rezultāti, mīlestība pret sportu un fiziskām aktivitātēm mani kā pedagogu iepriecina visvairāk,” stāsta Daina Reimsone, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta skolotāja.

Fizisko testu rezultāti ļauj sacensties visdažādākajās disciplīnās, katram demonstrējot savas stiprās puses – tur iekļauti gan vēderpreses vingrinājumi un atspoles skrējiens, gan piespēles ar bumbu un lēkšana ar lecamauklu, bet vecākajā projektā iesaistīto klašu grupā tiek ņemts vērā arī rezultāts peldēšanā. Kopā katrai klašu grupai tiek vērtēti trīs dažādi vingrinājumi.

0 Komentāru