3 komentāri
Sportistiem svētki? Alkohols turpmāk vairs nebūs sportā aizliegto vielu sarakstā
Sportistiem nebūs jāsatraucas par dopinga provēm pēc alkohola lietošanas. (Foto: EPA/LETA)

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), sākot no nākamā gada, alkohola klātbūtni organismā vairs neuzskatīs par dopinga noteikumu pārkāpumu.

Līdz šim loka šāvējiem kā vienīgajiem no olimpisko sporta veidu pārstāvjiem alkohola klātbūtne analīzēs tika uzskatīta par dopinga pārkāpumu, taču turpmāk tā vairs nebūs. Tāpat alkoholu pirms sacensībām drīkstēs lietot arī motorsportā, ātrumlaivu sacīkstēs un gaisa sportā, kur līdz šim tas bija aizliegts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

WADA publicētajā 2018. gada aizliegto dopinga vielu sarakstā norādīts, ka nacionālajām antidopinga aģentūrām vairs nav pienākuma pārbaudīt alkohola klātbūtni analīzēs. Šāds WADA lēmums izsaucis loka šaušanas starptautiskās jumtorganizācijas “World Archery” pārstāvju sašutumu.

“Mums ir žēl par šādu lēmumu, jo federācija uzskata, ka alkohols atbilst kritērijiem, lai tiktu uzskatīts par dopingu,” norādījis loka šaušanas jumtorganizācijas ģenerālsekretārs Toms Dīlens.

Zīmīgi, ka “World Archery” prezidents Ugurs Erdeners ir arī WADA padomē, kur pārstāv olimpiskos sporta veidus, taču tas nav bijis šķērslis WADA lēmumam. Jāpiebilst, ka vēl pagājušā gadsimta 80.gados tieši “World Archery” veiktā pētījumā tika pierādīts, ka alkohols var uzlabot sportistu rezultātus. Tagad loka šaušanas jumtorganizācija ir gatava veikt jaunu pētījumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl