Sportistiem svētki? Alkohols turpmāk vairs nebūs sportā aizliegto vielu sarakstā

3 komentāri
Sportistiem svētki? Alkohols turpmāk vairs nebūs sportā aizliegto vielu sarakstā
Sportistiem nebūs jāsatraucas par dopinga provēm pēc alkohola lietošanas. (Foto: EPA/LETA)

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), sākot no nākamā gada, alkohola klātbūtni organismā vairs neuzskatīs par dopinga noteikumu pārkāpumu.

Līdz šim loka šāvējiem kā vienīgajiem no olimpisko sporta veidu pārstāvjiem alkohola klātbūtne analīzēs tika uzskatīta par dopinga pārkāpumu, taču turpmāk tā vairs nebūs. Tāpat alkoholu pirms sacensībām drīkstēs lietot arī motorsportā, ātrumlaivu sacīkstēs un gaisa sportā, kur līdz šim tas bija aizliegts.

WADA publicētajā 2018. gada aizliegto dopinga vielu sarakstā norādīts, ka nacionālajām antidopinga aģentūrām vairs nav pienākuma pārbaudīt alkohola klātbūtni analīzēs. Šāds WADA lēmums izsaucis loka šaušanas starptautiskās jumtorganizācijas “World Archery” pārstāvju sašutumu.

“Mums ir žēl par šādu lēmumu, jo federācija uzskata, ka alkohols atbilst kritērijiem, lai tiktu uzskatīts par dopingu,” norādījis loka šaušanas jumtorganizācijas ģenerālsekretārs Toms Dīlens.

Zīmīgi, ka “World Archery” prezidents Ugurs Erdeners ir arī WADA padomē, kur pārstāv olimpiskos sporta veidus, taču tas nav bijis šķērslis WADA lēmumam. Jāpiebilst, ka vēl pagājušā gadsimta 80.gados tieši “World Archery” veiktā pētījumā tika pierādīts, ka alkohols var uzlabot sportistu rezultātus. Tagad loka šaušanas jumtorganizācija ir gatava veikt jaunu pētījumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!