Šorttrekistam Vīgantam nonākšanas pašizolācijā dēļ PK sezona beigusies

0 Komentāru
Šorttrekistam Vīgantam nonākšanas pašizolācijā dēļ PK sezona beigusies
INSTAGRAM

Latvijas šorttrekists Endijs Vīgants pozitīva Covid-19 testa dēļ pagājušajā nedēļā Debrecenā nonāca pašizolācijā, tādējādi nevar piedalīties Pasaules kausa sezonas pēdējos divos posmos.

Šonedēļ Dordrehtā, Nīderlandē, tiks aizvadīts sezonas pēdējais, ceturtais Pasaules kausa posms šorttrekā. Pasaules kausa etapos sportisti cīnās par punktiem 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Sezonas pirmajā posmā Pekinā Vīgants 1500 metru distances sacensību pirmajā kārtā uzkrita uz sāncenša slidām, kā rezultātā guva 12 centimetrus garu brūci. Pirmais posms Pekinā un otrais etaps Nagojā viņam gāja secen, bet jelgavnieks bija apņēmīgs startēt Debrecenā un Dordrehtā.

Iepriekšējā posmā viņš bija sacensību pieteikumā, taču neizgāja uz starta. Kā sociālajos tīklos raksta sportists, viņam bijis pozitīvs Covid-19 tests un pagājušajā nedēļā viņš Debrecenā uz desmit dienām nonāca pašizolācijā.

“Dienu pirms sacensībām bija pozitīvs Covid-19 tests un joprojām ir jāsēž pašizolācijā vēl līdz sestdienai. Pārējā Latvijas komanda skaitījās vienkārši kā kontaktpersonas, nevis tuvas kontaktpersonas, jo istabiņā dzīvoju viens pats. Pārējie uztaisīja testus, kas bija negatīvi, tādējādi varēja piedalīties sacensībās,” sarunā ar aģentūru LETA stāstīja Vīgants.

Sportisti pēc pozitīva Covid-19 testa nonāk pašizolācijā, arī ja ir vakcinējušies. Ja nebūtu veikts Covid-19 tests, Vīgants, iespējams, nemaz nebūtu jutis inficēšanos, jo tikpat kā neesot bijis saslimšanas simptomu, vienīgi vienā dienā bijis neliels klepus.

Jelgavas Ledus sporta skolas trenerim Vīgantam Pasaules kausā bija jāpalīdz Latvijas komandai krāt punkti olimpiskajā kvalifikācijā, lai izpildītu minimālo uzdevumu – iegūtu divas kvotas.

“Veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā, varētu dabūt arī trešo kvotu, bet, ņemot vērā to, ka nestartēju ne Āzijā, ne Eiropā, to nav iespējams paveikt. Puišiem tagad pašiem jācīnās, lai izcīnītu kvotas,” teica Vīgants.

Janvārī Drēzdenē norisināsies Eiropas čempionāt šorttrekā, kas vairs nebūs ieskaites sacensības olimpisko spēļu kvalifikācijā.

“Skatīsimies, kā tur būs ar kvotām – cik cilvēku tur varēs startēt. Ja būs iespēja, tad startēšu, tāpēc pagaidām izskatās, ka tās varētu būt manas sezonas vienīgās sacensības,” teica Vīgants.

Latviju Pasaules kausa pēdējā posmā pārstāvēs Roberts Krūzbergs, Reinis Bērziņš un Anna Jansone. Sacensības norisināsies no ceturtdienas līdz svētdienai.

0 Komentāru

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. "Torpedo" – Rīgas "Dinamo"

Rīgas ”Dinamo” izbraukuma mača "bullīšu" sērijā uzvar Sanda Ozoliņa "Torpedo"

Porziņģa ”Mavericks” sagrauj "Pelicans" un uzstāda vēsturisku rekordu

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas "Dinamo" – "Severstal"

Latvijas Lāzers ar teicamu precizitāti palīdz "Wizards" uzvarēt "Timberwolves"

Pirmsspēles apskats: "Torpedo" patīk spēlēt gaisīgu, piespēlēm bagātu un meistarīgu hokeju

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: FIBA PK kvalifikācija. LATVIJA - SLOVĀKIJA

Skaisti Masuaku vārti ļauj "West Ham" pārspēt "Chelsea", Origi kompensācijas laikā izrauj "Liverpool" uzvaru pār "Wolverhampton"

"Manchester United" premjerlīgas mačā ar VAR iejaukšanos divās svarīgās epizodēs uzvar "Arsenal"

Krikunova debijā Rīgas "Dinamo" "bullīšu" sērijā piekāpjas "Severstal"

Fantastisks Lomaža sniegums ļauj Latvijai FIBA PK kvalifikācijas mačā uzvarēt Slovākiju

Pirmsspēles apskats: "Dinamo" pret "Severstal" cīņā vedīs jauns galvenais treneris Krikunovs