Sopova spraigā cīņā izcīna bronzas medaļu pasaules U20 čempionāta trīssoļlēkšanas sacensībās

0 Komentāru
Sopova spraigā cīņā izcīna bronzas medaļu pasaules U20 čempionāta trīssoļlēkšanas sacensībās
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas sportiste Darja Sopova piektdien Nairobi izcīnīja bronzas medaļu pasaules U20 čempionāta vieglatlētikā trīssoļlēkšanas sacensībās.

Finālā Sopova savā labākajā mēģinājumā lēca 13,60 metru tālumā.

Pirmajā lēcienā Sopovas rezultāts bija 12,92 metri, bet nākamās piecas sērijas viņa aizvadīja ar stabiliem lēcieniem. Otrajā mēģinājumā viņa sasniedza 13,33 metrus, bet nākamajā lēca centimetru tālāk. Ceturtajā piegājienā ventspilniece aizlēca 13,42 metrus tālus un nākamajā atkal bija centimetru tālāka.

Pēc piecām sērijām viņa bija trešā, taču francūziete Sohāne Okagosa savā sestajā mēģinājumā sasniedza 13,54 metrus, apsteidzot latvieti. Savu mēģinājumu Sopova sagaidīja ceturtajā pozīcijā, taču aukstasinīgi turpināja augšupejošo līkni un sestajā piegājienā lēca 13,60 metrus tālu, atgūstot bronzas medaļu.

Uzvaru ar 13,75 metru tālu lēcienu izcīnīja zviedriete Maja Oskaga, bet otrā ar 13,63 metriem bija spāniete Tesija Ebosele.

Kvalifikācijas sacensībās Sopova otrajā mēģinājumā aizlēca 13,03 metrus, kas bija piektais labākais rezultāts no 22 startējušajām sportistēm.

Sopova pirms mēneša Tallinā izcīnīja bronzas medaļu U20 Eiropas čempionātā.

Pasaules U20 čempionāts vieglatlētikā norisināsies līdz svētdienai. Tajā startē gandrīz 1000 jauno atlētu no 116 valstīm. Covid-19 pandēmijas dēļ nepiedalās pasaules vieglatlētikas lielvalstu (ASV, Lielbritānijas, Austrālijas, Japānas, Vācijas), kā arī Ķīnas, Norvēģijas un Jaunzēlandes jaunie vieglatlēti.

0 Komentāru