Solovejam/T.Šmēdiņam un Finsteram/Točam divi zaudējumi Jūrmalas smiltīs
Latvijas pludmales volejbolisti Toms Šmēdinš (nr.1) un Aleksandrs Solovejs Eiropas Volejbola konfederācijas Eiropas Čempionāta finālturnīra spēles laikā Majoros, kurā tiekas ar Drīsu Kokelkorenu (Dries Koekelkoren) (nr.1) un Tomu Vallesu (Tom van Walle) no Beļģijas. (Foto: Edijs Pālens / LETA)

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Solovejs un Toms Šmēdiņš trešdien Jūrmalas pludmales centrā Majoros cieta zaudējumu arī savā otrajā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotajā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu kārtas spēlē, atzīstot Beļģijas dueta pārākumu, kamēr cits Latvijas duets Rohards Finsters un Edgars Točs savā otrajā cīņā piedzīvoja pamatīgu sagrāvi.

Jau vēstīts, ka ar 27.numuru izliktais Latvijas pāris Solovejs/T.Šmēdiņš F apakšgrupas pirmajā mačā ar 0-2 (16:21, 17:21) piekāpās Nīderlandes sportistiem Aleksandram Broiveram un Robertam Mēuvsenam, kuri izlikti ar sesto numuru. Nīderlandieši ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni. Latvijas duets savu pirmo maču iesāka cerīgi, turoties līdzi titulētajiem pretiniekiem un pat izvirzoties minimālā vadībā. Tomēr pirmā seta vidū iniciatīva pārgāja Nīderlandes dueta pusē, kas ieguva vairāku punktu pārsvaru un pirmo setu noslēdza ar 21:16.

Arī otrā seta sākums bija līdzīgs pirmajā setā redzētajam, jo Solovejs/T.Šmēdiņš izrādīja ļoti cienījamu pretestību, turklāt tā vidū mājinieki ieguva pat divu punktu pārsvaru (10:8). Tomēr nīderlandieši atspēlējās un atkal pārņēma iniciatīvu, triumfējot otrajā setā ar 21:17 un uzvarot arī visā mačā.

Tikmēr spēlē pret beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem ir 11.numurs, Solovejs/T.Šmēdiņš zaudēja ar 0-2 (18:21, 17:21), līdz ar to viņiem apakšgrupas noslēdzošajā spēlē, kas notiks ceturtdien, lai sasniegtu izslēgšanas spēles būs nepieciešama tikai un vienīgi uzvara.

Soloveja/T.Šmēdiņa mačā pret beļģiem pirmā seta sākums bija ļoti līdzīgs, nevienam duetam netiekot pie lielāka pārsvara. Tehniskajā pārtraukumā ar 11:10 vadībā devās beļģi, kuri pēc tam spēja panākt ar 15:12 savā labā. Latvijas duets centās izglābties, taču tuvāk par diviem punktiem tā arī netika.

Savukārt otrā seta sākumā beļģi spēja panākt 4:1, kuru mājinieki gan uzreiz atspēlēja. Pēc tam spēle ritēja punkts punktā, tehniskajā pārtraukumā vadībā ar 11:10 ejot Solovejam/T.Šmēdiņam, kuri pēc tam ieguva arī divu punktu pārsvaru. Tomēr ātri vien beļģi atspēlējās un jau pārņēma vadību, beigās droši svinot uzvaru visā mačā, tiekot pie otrā panākuma.

Jau vēstīts, ka Beļģijas sportisti savā pirmajā mačā ar 2-1 (19:21, 21:13, 15:11) pieveica ar 22.numuru izliktos austriešus Robinu Zeidlu un Tobiasu Vinteru, kuri būs Soloveja/T.Šmēdiņa pretinieki apakšgrupas pēdējā mačā. Kokelkorens un van Valle nesen pasaules čempionātā bija devītie, bet šosezon ir uzvarējuši CEV “Masters” posmā Bādenē.

Tikmēr F apakšgrupas otrās kārtas citā spēlē Broivers/Mēuvsens sīvā cīņā ar 2-1 (17:21, 21:14, 15:13) uzvarēja Zeidlu/Vinteru, arī tiekot pie otrā panākuma divos mačos. Pirms noslēdzošās kārtas līdz ar to Beļģijas un Nīderlandes duetiem ir pa divām uzvarām, kamēr Latvijas un Austrijas pāri abos mačos zaudējuši.

Tikmēr ar 26.numuru izliktie Rihards Finsters un Edgars Točs G apakšgrupas pirmajā cīņā pārliecinoši ar 0-2 (10:21, 18:21) piekāpās 2013.gada Eiropas čempioniem Pavlo Erreram un Adrianam Gaviram no Spānijas. Spāņi turnīrā izlikti ar septīto numuru. Lai arī mača sākums bija gana līdzvērtīgs, iniciatīva ātri vien pārgāja spāņu pusē, kuri pirmo setu uzvarēja ar 21:10. Otrais sets bija līdzvērtīgāks, turklāt tā sākumā vadībā atradās latvieši. Lai gan vadību pārņēma Spānijas pludmales volejbolisti, Finsters/Točs līdz pat seta beigām saglabāja intrigu, noslēgumā ciešot zaudējumu ar 18:21.

Tikmēr otrajā cīņā Finsteru/Toču sagaidīja pamatīga izgāšanās, jo viņi ar 0-2 (13-21, 8-21) cieta sagrāvi pret čempionāta desmito numuru Annešu Berncenu Molu un Sannliju Sērumu no Norvēģijas.