Soļotājs Rumbenieks Dohas svelmē izcīna 21.vietu pasaules čempionāta 50 kilometru distancē

2 komentāri
Soļotājs Rumbenieks Dohas svelmē izcīna 21.vietu pasaules čempionāta 50 kilometru distancē
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas soļotājs Arnis Rumbenieks sestdien Dohā pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīja 21.vietu smagajā 50 kilometru distancē, bet Ruslans Smolonskis tika diskvalificēts.

Atlētiem šajā distancē bija jācīnās ne tikai ar konkurentiem, bet arī ar Kataras svelmi, jo pat naktī termometra stabiņš nenoslīdēja zem 30 grādiem zem Celsija, turklāt gaisa mitrums bija aptuveni 75%.

Par pasaules čempionu kļuva japānis Juseke Sudzuki, kurš finišēja pēc četrām stundām četrām minūtēm un 20 sekundēm. Pēc 40 kilometriem viņa pārsvars bija sasniedzis trīs minūtes, bet sacensību pēdējā nogrieznī čempions saskārās ar grūtībām.

Tikmēr sudraba godalgu izcīnīja 43 gadus vecais portugālis Žuāu Vjeira, kurš bija 39 sekundes lēnāks, bet vēl trīs sekundes lēnāk finišēja kanādietis Evans Danfī.

Rumbenieks distanci beidza pēc četrām stundām 28 minūtēm un 18 sekundēm, kas viņam deva 21.vietu 28 finišējušo sportistu konkurencē.

Četri sportisti, tajā skaitā 22 gadus vecais Smolonskis, tika diskvalificēti, bet vēl 14 izstājās. Smolonskis, kurš bija otrs jaunākais šo sacensību dalībnieks, no trases tika noņemts pirms bija veicis pusdistanci.

Tikmēr sieviešu konkurencē pirmās divas vietas izcīnīja ķīnietes. Pirmā finišēja Žui Liana, kura distanci beidza pēc četrām stundām 23 minūtēm un 26 sekundēm, savu tautieti Maocuo Li apsteidzot par trīs minūtēm un 14 sekundēm. Nepilnas sešas minūtes uzvarētājai zaudēja itāliete Eleonora Anna Džordži.

Dāmām finišēja 17 no 24 startējušajām sportistēm.

Pasaules čempionātā vieglatlētikā medaļas 50 kilometru distancē dalīja, iespējams, pēdējo reizi, jo starptautiskās federācijas plānos ir tās saīsināt.

Sacensības smagajā distancē sākās ap pusnakti, jo Dohā dienas laikā gaisa temperatūra ir tuvu 40 grādiem pēc Celsija, bet naktīs nedaudz pārsniedz 30 grādus.