Soļotāja Pastare tiek diskvalificēta, nesasniedzot finišu PČ 20 kilometru distancē

Pievienot komentāru
Soļotāja Pastare tiek diskvalificēta, nesasniedzot finišu PČ 20 kilometru distancē
19.08.2016. Riodežaneiro, Brazīlija. RIO 2016. gada olimpiskās spēles. 20 km soļošana, Agnese Pastare (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas soļotāja Agnese Pastere svētdien Londonā tika diskvalificēta pasaules vieglatlētikas čempionāta distancē 20 kilometru distancē, kurā par uzvarētāju kļuva ķīniete Dzjajui Jana.

Zīmīgi, ka Latvijas soļotājai šī bija vien otrā reize karjerā, kad viņa diskvalifikācijas dēļ netika līdz finišam.

Pastare tika diskvalificēta posmā starp desmit un 15 kilometriem. Pēc distances pirmās ceturtdaļas viņa ieņēma 53.vietu, tobrīd līderēm zaudējot minūti un 13 sekundes, kamēr pēc desmit kilometriem viņa bija tobrīd bija trešā no beigām, atrodoties 57.vietā, desmit vadošajām soļotājām zaudējot četras minūtes un 22 sekundes.

Savukārt līdz 15 kilometru atzīmei Pastare netika, tiekot noņemta no trases.

Tikmēr Dzjajui Jana finišu sasniedza stundā, 26 minūtēs un 18 sekundēs, sīvā cīņā par sekundi pārspējot meksikānieti Mariju Gvadelupi Gonsalešu, kamēr trešā palika itāliete Antonella Palmisano, kura bija vēl par 17 sekundēm lēnāka.

Šis Pastarei bija trešais pasaules čempionāts – 2011.gadā viņa guva 28.vietu, bet 2013.gadā savu rezultātu uzlaboja līdz 23.pozīcijai. Tiesa, pirms diviem gadiem notikušajām iepriekšējām meistarsacīkstēm latviešu soļotāja nespēja kvalificēties.

Tāpat Pastare 2012.gadā Londonas olimpiskajās spēlēs bija 24.vietā, bet pērn Riodežaneiro Olimpiādē samierinājās ar 53.pozīciju.

Pastare bija pēdējā no 12 Latvijas sportistiem, kas piedalījās šajā pasaules čempionātā.

No Latvijas sportistiem Londonā augstāko rezultātu sasniedza tāllēcēja Lauma Grīva, kura piektdien izcīnīja devīto vietu. Tāpat Gunta Latiševa-Čudare guva 12.vietu 400 metru skrējienā, bet Anete Kociņa bija 13.pozīcijā šķēpmešanā.

Pirms diviem gadiem Pekinā Laura Ikauniece-Admidiņa izcīnīja bronzas medaļu septiņcīņā, bet Sinta Ozoliņa bija septītā šķēpa mešanā.

Pasaules čempionātā svētdien tiek sadalīti 11 medaļu komplekti, rīta programmā par pasaules čempioniem 50 kilometru soļošanā kļūstot francūzim Johanam Dinisam un portugālietei Inešai Enrikešai, kura piedevām laboja pasaules rekordu.

Savukārt vakara sesijā tiks noskaidroti čempioni augstlēkšanā vīriem, diska mešanā, 5000 metru un 800 metru skrējienos dāmām, 1500 metros vīriem, kā arī 4×400 metru stafetēs vīriem un dāmām.

4×400 metros dāmām startēs arī amerikāniete Elisona Fēliksa, kura sestdien ar zeltu 4×100 metros guva savu piecpadsmito medaļu pasaules čempionātos, kas ir visu laiku labākais sasniegums. Svētdien viņa pretendēs uz 16.medaļu.

Pasaules čempionāts ieies atmiņā ar sestdien notikušo drāmu 4×100 metru stafetē vīriem, kad jamaikiešu leģenda Useins Bolts guva traumu un nespēja finišēt savas karjeras pēdējā startā. Viņš karjeras laikā guva 11 zeltus pasaules čempionātos, kopā savācot 14 godalgas.

Lasi vēl