SOK prezidents Tomass Bahs gadā saņems 225 000 eiro

Komentāri
SOK prezidents Tomass Bahs gadā saņems 225 000 eiro
Foto: EPA/LETA

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentam Tomasam Baham tiks piešķirti 225 000 eiro gadā dažādu izmaksu segšanai, ceturtdien paziņoja SOK.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā SOK norādīja paziņojumā, organizācija pirmo reizi publisko maksājumus valdes locekļiem ar mērķi nodrošināt pilnīgu caurskatāmību.

Vairāk nekā 115 valdes locekļi un goda biedri gadā saņems 7000 dolāru (6475 eiro), kā arī tiks segtas viņu komandējumu izmaksas 450 dolāri (416 eiro) dienā. Tikmēr izpildkomitejas locekļu dienasnauda būs 900 dolāri (832 eiro).

Lai gan SOK prezidents Bahs pilda pienākumus un ir komandējumos visa gada garumā, organizācijas ētikas komisija norādījusi, ka prezidentam nevajadzētu saņemt ne ikgadējo maksājumu, ne dienasnaudu.

Tā vietā, lai segtu prezidenta maksājumus, kuri saistīt ar pienākumu izpildi, ētikas komisija noteikusi ikgadēju samaksu 225 000 eiro apmērā.

Kā norādīja komisijas priekšsēdētājs Josofs Ndiaje, šī rīcība ietaupīs SOK līdzekļus, kā arī veicinās caurskatāmību. Jaunā SOK atalgojuma politika tika pieņemta šī gada februārī.

Prezidenta amatā Bahs tika ievēlēts 2013.gada septembrī, nomainot Žaku Rogu, kurš vadītāja pienākumus pildīja 12 gadus.        Bahs 1976.gadā Monreālā izcīnīja olimpisko zelta medaļu paukošanā, bet 1991.gadā viņš kļuva par SOK biedru, vēlāk trīs reizes uzņemoties SOK viceprezidenta pienākumus. Viņš allaž sevi pasniedzis kā sportistu tiesību aizstāvi, turklāt 1980.gadā pirms vēsturiskā Olimpiādes boikota tieši Bahs bija Rietumvācijas delegācijas galvenais runasvīrs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl