SOK pagarina pret Krieviju vērstās sankcijas

Komentāri
SOK pagarina pret Krieviju vērstās sankcijas
Foto: AFP/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien pagarinājusi sankcijas pret valsts atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā vainoto Krieviju, paturot spēkā aicinājumu starptautiskām federācijām atturēties no sacensību rīkošanas šajā valstī.

SOK nemin konkrētu sankciju termiņu, taču tās pagarinātas līdz brīdim, kad tiks dotas tālākas norādes. Jūlija vidū Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas, kuru vada Kanādas tiesību zinātnieks Ričards Maklarens, ziņojumā tika atklāts, ka Krievija 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu, kā arī citu sacensību laikā izmantojusi valsts uzraudzītu dopinga lietošanas sistēmu, pasargājot savus atlētus no pieķeršanas aizliegto vielu lietošanā. Krāpšanās pamatā bija pozitīvu dopinga analīžu nomainīšana pret negatīvām. Šīs sistēma darbojusies arī 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc šī ziņojuma SOK ieteica ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmusies neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet tagad tās pagarinātas, neprecizējot konkrētu laiku.

Tiesa, daudzas ziemas sporta veidu federācijas SOK aicinājumus ignorējušas, un arī šajā sezonā Krievijā norisināsies Pasaules kausa posmi un planētas meistarsacīkstes. Septembra beigās Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) atcēla decembrī Krievijā iecerēto Pasaules kausa posmu tramplīnlēkšanā, taču tas tika darīts, jo organizatori nebija izpildījuši iepriekš izvirzītās prasības, nevis SOK lūguma dēļ.

Piektdien tiks publicēta Maklarena ziņojuma otrā daļa, un paredzams, ka tajā atklāsies jauni fakti par dopinga pārkāpumiem Krievijā.

“Profesora Maklarena ziņojumā sniegtie pierādījumi ir jāizmeklē, dodot iespēju sportistiem, Krievijas Sporta ministrijai un citām iesaistītajām personām un organizācijām sniegt savu liecību. Pēc tam, kad visi pierādījumi ir apkopoti, SOK Izpildkomitejai jāpieņem soda mēri un sankcijas, kas saistītas ar olimpiskajām spēlēm,” teikts SOK paziņojumā.

Ņemot vērā ziņojumā atklātos faktus, WADA apturēja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību un aicināja atbildīgās organizācijas aizliegt Krievijas sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Šo aicinājumu SOK neatbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist krievu atlētus startiem. Dažas federācijas, piemēram, vieglatlētikā un svarcelšanā, šo iespēju izmantoja. Tiesa, pretēju lēmumu pieņēma Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja, tāpēc Krievijas sportisti nestartēja Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl