SOK nedēļas laikā sola pieņemt lēmumu par Krievijas sportistu iespējamo nepielaišanu Rio

Pievienot komentāru
SOK nedēļas laikā sola pieņemt lēmumu par Krievijas sportistu iespējamo nepielaišanu Rio
Foto: EPA/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) lēmumu par iespējamo Krievijas diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm pieņems “septiņu dienu laikā”, trešdien izteikusies SOK sabiedrisko attiecību vadītāja Emanuela Moro.

“Lēmumu par Krievijas līdzdalību Riodežaneiro sagaidām septiņu dienu laikā,” aģentūrai AFP teica Moro. Riodežaneiro olimpiskās spēles sāksies 5. augustā. Tikmēr Krievijas Olimpiskā komiteja, neskatoties uz diskvalifikācijas draudiem, pirmdien apstiprināja 387 sportistu dalību gaidāmajā olimpiādē. Tajā iekļauti arī 68 vieglatlēti, kuri liek cerības uz Sporta Arbitrāžas tiesu (CAS), kas ceturtdien lems, vai atcelt diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA).

Pirmdien tika publicēts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013. gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā. Pēc šāda notikumu pavērsiena SOK saņem arvien lielāku spiedienu pēc aicinājuma diskvalificēt šo valsti no gaidāmās Olimpiādes.

SOK prezidents Tomass Bahs WADA izmeklēšanas komisijas ziņojumā iekļauto informāciju nodēvējis par “šokējošu un bezprecedenta uzbrukumu sporta un olimpiskās kustības godīgumam”. Viņš arī solīja ar visstingrākajiem mēriem vērsties pret visiem Krievijas dopinga sistēmā iesaistītajiem.