SOK atkārtoti pārbaudījusi visas Krievijas sportistu nodotās urīna analīzes

Pievienot komentāru
SOK atkārtoti pārbaudījusi visas Krievijas sportistu nodotās urīna analīzes
Foto: AFP/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atkārtoti pārbaudījusi visas 254 Krievijas sportistu nodotās urīna analīzes 2014. gada Soču olimpisko spēļu laikā, vēsta SOK.

Komiteja jau iepriekš bija paziņojusi, ka atkārtoti pārbaudīs visas 2014. gada olimpisko spēļu dopinga analīzes, kuru paraugi tika izņemti no nu jau slēgtās Maskavas laboratorijas. SOK izveidotā atbildīgā komisija savu darbu plānot pabeigt līdz šā gada beigām.

SOK atkārtotas pārbaudes veikusi, jo šis process nebija kanādiešu jurista Ričarda Maklarena vadītās Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisijas pārziņā. SOK šādus pasākumus veic saskaņā ar “Agenda 2020” iekļautajām Olimpiskās kustības vadlīnijām, kas paredz “tīro” atlētu pasargāšanu.

Pērnā gada decembra sākumā WADA Maklarena vadībā publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

Tāpat ziņojumā tika atklāts, ka Soču olimpisko spēļu laikā 12 Krievijas sportistiem, kuri izcīnīja medaļas, bijušas pozitīvas dopinga analīzes, taču tās tika samainītas pret negatīviem paraugiem. Maklarena ziņojumā uzsvērts, ka dopinga sistēmas izveidošanu atbalstīja Krievijas valdība, tostarp Krievijas Sporta ministrijas augstākās amatpersonas, bet sistēmas uzturēšanā bija iesaistīts arī Krievijas Federālais drošības dienests (FSB), Krievijas Antidopinga aģentūra un Maskavas antidopinga laboratorija.

Maklarena ziņojumā bija norādīts, ka pārbaudot 95 Krievijas sportistu Sočos nodoto dopinga analīžu paraugus, 28 gadījumos konstatētas ar tām iepriekš notikušas manipulācijas.

WADA apturēja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, ka arī slēdza Maskavā bāzēto antidopinga laboratoriju. Maskava līdz šim ir noliegusi, ka Krievijā būtu darbojusies valsts izveidota dopinga programma.

Lasi vēl