SOK aicina sporta organizācijām uzlabot reputācijas

Pievienot komentāru
SOK aicina sporta organizācijām uzlabot reputācijas
Foto: AP/SCANPIX

Pēc šogad piedzīvotajiem daudzajiem skandāliem vairāku sporta veidu federācijām būtu jāuzlabo savas reputācijas, aicinājis Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs.

“Kad pirms gada tika ieviesta olimpisko spēļu pārmaiņu programma, mans vēstījums Olimpiskajai kustībai bija – mainieties vai tiksiet izmainīti,” jaunā gada paziņojumā izteicies Bahs. “Pēc pēdējos 12 mēnešos piedzīvotā redzams, ka šobrīd šis aicinājums ir vēl aktuālāks.”

Kā zināms, šogad milzīgi korupcijas skandāli skāra Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA), kura ietvaros vairākas amatpersonas tika arestētas, bet nesen organizācijas prezidents Zeps Blaters, kā arī Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī saņēma astoņu gadu diskvalifikācijas.

Tikmēr dopinga skandāli skāruši Starptautisko Vieglatlētikas savienību (IAAF), kas licis diskvalificēt Krieviju un nopietni apdraudēta šīs valsts sportistu dalība nākamgad gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Kaut Riodežaneiro Olimpiādes organizatori cīnās ar piesārņojuma problēmām un smagu ekonomisko situāciju Brazīlijā, Bahs ir pārliecināts, ka olimpiskās spēles aizritēs gludi.

“Augustā pasaule apvienosies Riodežaneiro, aizvadot pirmās olimpiskās spēles Dienvidamerikā,” teica SOK prezidents. “Esmu pārliecināts, ka Brazīlija uzņems pasauli ar savu dzīvesprieku un kaisli pret sportu.”

“Apzināmies, ka pašreizējā ekonomiskā un politiskā situācija Brazīlijā nākamajos mēnešos noslēdzošo gatavošanās posmu padarīs izaicinošāku, tomēr organizatori var rēķināties ar visas Olimpiskās ģimenes atbalstu,” uzsvēra SOK prezidents.