Soču medaļu sāga. Latvijai ir izredzes atgūt divus zeltus un bronzu!

1 komentārs
Soču medaļu sāga. Latvijai ir izredzes atgūt divus zeltus un bronzu!
Foto: AP / Scanpix

Atklājoties vērienīgajai dopinga sistēmai Krievijas sportā, pašmāju ziemas sporta veidu olimpiešiem parādījusies reāla iespēja saņemt medaļas par Soču olimpiādi. Nozares eksperti skaidro, ka nelikumības Krievijas sportā ir jau kopš Padomju laikiem, kā rezultātā sportisti ir sistemātiski spiesti politiķu ambīciju vārdā dažādi krāpties. Ja Latvija atgūtu medaļas, tas sportistiem un visai valstij būtu kā gandarījums, uzsver Valsts prezidents.

Latvijas Olimpiskā komiteja skaidro, ka aizkulisēs arvien aktīvāk tiek runāts par reālu iespēju, ka Latvija atgūs medaļas. Starptautiskā sporta arbitrāža varētu pieņemt nepārsūdzamu lēmumu. Žoržs Tikmers, LOK pārstāvis:

Tas ir laika un attiecīgo institūciju jautājums. Tiks pārbaudītas vairāk nekā 120 Soču dopinga analīzes. Tie, kuru vaina tiks pierādīta, noliks savas medaļas un tās saņems tie, kam tās pienākas godīgā ceļā.

Dainis Caune, sporta žurnālists:

Sajūta Sočos nebija īpaši patīkama. Bija aizdomas, ka krievu sportisti nerīkojas godīgi. Tagad visi runā, ka mums varētu būt divas zelta medaļas – Melbārža ekipāžai un Martinam Dukuram, taču visi aizmirst, ka būs automātiski arī bronzas medaļa, un beidzot arī Tomass būs olimpiskais medaļnieks, tikai jautājums, vai viņiem pašiem prieks.

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis izskata, ka medaļu atgūšana krietni paceltu patriotisma latiņu:

Jebkura medaļa, kaut arī pēc šādas procedūras, ja tiek atgriezta Latvijai, par to ir prieks. Tas būs papildus stimuls mūsu sportistiem. Godīgā cīņā panākot rezultātu, mūsos vairojas ticība sev, Latvijas valstij.

Krievijas krāpšanās sporta pasaules ekspertus nebūt neizbrīnīja. Tā ir teju vai tradīcija, kas iesakņojās Padomju imperiālisma laikā. Stagnējošā, noplukušā un neveiksmīgā režīma pseido veiksmes izkārtne bija tieši sportisti. Dainis Caune:

Es nedomāju, ka sportisti vienmēr ir vainīgi. Īpaši Krievijā. Vai Padomju savienībā. Totalitārā režīmā. Ko var darīt 16, 17 gadus vecs atlēts? Viņš dara to, ko treneris viņam liek. Treneri paliek otrā plānā un ir nevainīgi. Sportistu likteņi tiek kropļoti!

Tikmēr Olimpisko kustību satricinājis skandāls par vēl senākiem notikumiem. Atkārtotas pārbaudes rīkotas par 2008. gada Pekinas un 2012. gada Londonas Olimpiādēm. Atklāti 45 jauni dopinga gadījumi. Starp dopinga lietotājiem bijuši divdesmit trīs medaļnieki.

Foto

Video