Komentāri

Latviešu snovbordists Toms Petrusevičs, kurš turpina cīņu par ceļazīmi uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, Pasaules kausa posmā Milānā Big Air disciplīnā izcīna 32.vietu.

Šajā sezonā Starptautiskās lēpošanas federācijas (FIS) kalendārā ir ieplānoti 6 Pasaules kausa posmi Big Air disciplīnā un septītais kā Pasaules Čempionāts. Big Air Pasaules kausa posmi iedalās 2 kategorijās – pilsētā jeb City un uz kalna nogāzes organizētie.

Pilsētas Big Air var startēt TOP 40 labākie pēc Pasaules snovborda punktu ranga (WSPL) un īpašo kvotu dalībnieki – papildus vietas ar personīgajām vietām līdzīgi kā Toms un attiecīgā posma organizētāj valsts. Ja no TOP 40 visi nepiedalās, tad startēt var attiecīgi pēc kārtās zemāk esošie rangā, maksimums 40 sportisti. Savukārt uz kalna nogāzes organizētajos un Pasaules Čempionātā dalībnieku skaits ir lielāks, jo tajos piedalās pēc valstu kvotām un arī īpašo kvotu dalībnieki.

Video

Pirmais Pasaules Kausa posms Big Air disciplīnā bija organizēts kā City Big Air, kurš norisinājās Milānas EXPO Open Air teritorijā. Sacensībās startēja 49 sportisti vīriem un 20 dāmām. Ierobežoto finansu dēļ toms un viņa treneris Inārs Bīrmanis apmetās atsevišķi no pārējiem dalībniekiem un uz sacensību vietu devās ar vilcienu, ceļā pavadot pusotru stundu. Pārējie braucēji no sacensību vietas dzīvoja 10 minūšu attālumā.

Foto: JĀNIS ŠNĒ

Foto: JĀNIS ŠNĒ

 

Šajā sezonā vairāki PK posmi norisinās vienlaicīgi gan snovbordistiem gan frīstaila slēpotājiem, līdz ar to ir samazināts treniņdienu skaits.

Milānas posmā bija tikai viena treniņdiena. Treniņš ilgst nepilnas 2 stundas un vidēji dalībnieks var paspēt izlekt 8-10 reizes.  Neskatoties uz ne visai veiksmīgi aivadīto treniņnometni Austrijā, Tomam treniņos izdevās nosēdināt visus savus labākos trikus. Treniņdienai sekoja viena brīvdiena, kurā norisinājās sacensības frīstail slēpotājiem.

Sacensībās dalībnieki tiek ielozēti divās grupās jeb hītos (heat). Toms tika ielozēts 1. starta grupā, par ko viņš īpaši priecīgs nebija, jo nākas celties ļoti agri no rīta un sniegs ir salīdzinoši cietāks nekā startējot 2. grupā.

Sacensību dienā treniņiem tiek dots īsāks laiks tikai 45 minūtes, kuru laikā var paspēt izlekt 5 reizes.

Foto: JĀNIS ŠNĒ

Foto: JĀNIS ŠNĒ

Tomam treniņu diena nebija tā labākā, jo bija ļoti ledains un pēdējos divos lecienos tika piedzīvoti kritieni, satraumēts elkonis un lauzts rokas pirkts un netika nosēdināts sarežģītākais triks, kuru ieplānots izpildīt sacensībās otrajā lēcienā. Psiholoģiskais fons nebija tas labākais pirms starta.

Sacensības sākas ar kvalifikāciju, kur katram dalībniekam tiek doti divi lecieni, kurus vērtē tiesneši, no kuriem skaita labāko. No katras grupas jeb heat uz fināliem tiek 5 labāko rezultātu īpašnieki. Tomam izdevās pārvarēt psiholoģisko spriedzi un atrast pārliecību sevī un izdevās sacensībās nosēdināt savus ieplānotos trikus.

Toms pirmajā lēcienā nosēdināja BS doublecork mute 1080, un otrajā lecienā nosēdināja Switch BS doublecork nose 1080. Rezultātā tas deva 15.vietu savā grupā, bet sacensībās 32. vietu.

Zinot iepriekšējo pieredzi, startējot sacensībās pirms Soču Ziemas Olimpiskajām spēlēm, braucēju līmenis ir ļoti augsts un rezultāti ir ļoti blīvi. Ar rezultātu Toms un Inārs ir apmierināti, jo labāko formu plāno sasniegt sezonas vidū, ja izdosies pietiekoši trenēties.

Toms Petrusevičs par atbalstu pateicas LOV, LSS, Rīgas Dome, Nitro snowboards, L1 premium goods, Toko (veikals Ceļotājs), Stance, Electric, FeiyuTech, bez kuriem dalība Pasaules kausa posmos šobrīd nebūtu iespējama, bet, lai veiksmīgi startētu tālākos sacensību posmos, nepieciešams papildu finansējums.

Lasi vēl