Sniega trūkuma dēļ Tartu slēpošanas maratons aizvietots ar savai 60. gadskārtai veltītu pārgājienu

0 Komentāru
Sniega trūkuma dēļ Tartu slēpošanas maratons aizvietots ar savai 60. gadskārtai veltītu pārgājienu
LENNART PRUULI

Sniega trūkuma dēļ Igaunijā atcelts svētdien, 16. februārī, paredzētais 47. Tartu slēpošanas maratons – lielākais šāda veida pasākums Austrumeiropā, kas dažkārt pulcējis pat 10 000 dalībnieku.

Tomēr visi interesenti šai dienā aicināti piedalīties pārgājienā, kas būs veltīts 60. gadskārtai kopš pirmā Tartu maratona.

Kā ziņu aģentūru BNS informējuši Tartu maratona rīkotāji, galvenajā trasē sniega nav un šīs nedēļas gaitā nekādas būtiskas pārmaiņas nav paredzamas, bet rezerves variantam – maratonam pa apļa trasi – nav iespējams saražot pietiekamu daudzumu mākslīgā sniega.

Jubilejas pārgājiens, kuram līdz 14.februārim jāreģistrējas Tartu maratona interneta vietnē, sāksies Tehvandi stadionā Otepē pilsētas nomalē. Dalībnieki var izvēlēties vienu no diviem pārgājiena maršrutiem 27 vai 17 kilometru garumā, kas vietumis šķērsos ierasto slēpošanas maratona trasi. Divās trases vietās paredzēta dalībnieku ēdināšana.

Par kompensāciju iepriekš piereģistrētajiem slēpošanas maratona dalībniekiem rīkotāji solījuši paziņot atsevišķi.

Pirmais Tartu maratons notika 1960.gada 16.janvārī. Pa šo laiku no slēpošanas pārgājiena, kurā sākumā piedalījās daži desmiti entuziastu, šis pasākums izaudzis par vienu no pasaulē pazīstamākajiem slēpošanas maratoniem, kas iedēvēts par Igaunijas ziemas dziesmu svētkiem. Aizvadīto 60 gadu laikā maratons dažādu iemeslu dēļ nav noticis 14 reizes.

0 Komentāru