Šmēdiņš/Samoilovs un Pļaviņš/Točs piedzīvo zaudējumus Vīnes piecu zvaigžņu posma astotdaļfinālā

0 Komentāru
Šmēdiņš/Samoilovs un Pļaviņš/Točs piedzīvo zaudējumus Vīnes piecu zvaigžņu posma astotdaļfinālā
FIVB.ORG

Abi Latvijas pludmales volejbola vadošie dueti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs sestdien Vīnē cieta zaudējumus Pasaules kausa piecu zvaigžņu posma astotdaļfinālā, izstājoties no tālākās cīņas par medaļām.

Turnīrā ar septīto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs divu setu mačā ar 0-2 (16:21, 22:24) atzina austriešu Klemensa Doplera un Aleksandra Horsta pārākumu, kuriem turnīrā ir astotais numurs. Tikmēr Pļaviņš/Točs, kuriem turnīrā bija 17.numurs, ar 1-2 (16:21, 21:17, 12:15) zaudēja brazīliešiem Evandru Gonsalvešam Oliveiru/Vitoram Gonsalvešam Felipem, kuriem turnīrā ir desmitais numurs.

Līdz ar to abi Latvijas dueti dalību turnīrā noslēdza dalītā devītajā vietā.

Šmēdiņš/Samoilovs savā mačā pirmajā setā nokļuva iedzinējos ar 7:10, pēc tam nespējot atspēlēties. Savukārt otrā seta sākumā viņi spēja panākt divu punktu pārsvaru, tomēr austrieši to atspēlēja un beigās jau bija priekšā ar 20:18. Latvijas duets gan nepadevās un mačbumbas atspēlēja, panākot 20:20, tomēr sīvā galotnē veiksmīgāki bija Doplers un Horsts.

Savukārt Pļaviņš/Točs pirmajā setā nonāca iedzinējos ar pieciem punktiem, savukārt otrajā setā gandrīz visu laiku bija vadībā. Izškirošais – trešais – sets bija ļoti sīvs, taču pie rezultāta 9:9 brazīlieši guva trīs punktus pēc kārtas, pēc tam pārsvaru nosargājot.

Jau vēstīts, ka apakšgrupu kārtā abi Latvijas dueti izcīnīja pa divām uzvarām un automātiski sasniedza astotdaļfinālu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sieviešu turnīrā Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka apstājās “play-off” pirmajā kārtā un sacensības noslēdza dalītā 17.vietā, kamēr Marta Ozoliņa/Agnese Caica nepārvarēja kvalifikāciju.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, bet vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.
0 Komentāru