Šmēdiņš/Samoilovs Eiropas čempionāta izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā izcīna uzvaru; astotdaļfinālā divi Latvijas dueti

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas duets Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs piektdien Mārupē Eiropas čempionāta izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā izcīnīja uzvaru, kā rezultātā astotdaļfinālā būs redzami divi pašmāju pāri.

Ar 16.numuru izliktais Latvijas duets ar 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli (29.).

Beļģijas duets iepriekš grupu turnīrā zaudēja Latvijas vadošajam duetam Mārtiņam Pļaviņam/Edgaram Točam.

Šmēdiņš/Samoilovs pirmā seta ievadā spēkojās līdzīgi (7:7) ar Beļģijas duetu, bet drīz vien guva trīs punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 10:7. Šādu pārsvaru izdevās saglabāt īsu laiku, jo drīz vien rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 15:15. Nākamos divus punktus nopelnīja latvieši, bet seta galotnē pārsvaru izdevās palielināt līdz +3, svinot panākumu ar 21:18.

Otrajā setā izšķirošais pārsvars tika iegūts pēc 12.punkta (6:6), Samoilovam/Šmēdiņam izcīnot piecus punktus pēc kārtas (11:6). Vienu brīdi pretinieki pietuvojās līdz -2 (11:13), tomēr Latvijas duets demonstrēja pārliecinošu sniegumu līdz pat spēles beigām, kā rezultātā sasniegts astotdaļfināls, kuru iepriekš jau sasniedza Pļaviņš/Točs.

Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles notiks sestdien, bet dueļi par godalgotām vietām paredzēti svētdien.

Astotdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar 11.numuru no Krievijas Ņikita Ļamins/Tarass Miskivs, bet Pļaviņš/Točs lūkos pārspēt olimpiskos vicečempionus no Itālijas Daniele Lupo/Paolo Nikolai, kuri izlikti ar piekto numuru.

Pļaviņš/Točs D grupas spēlē ar 2-0 (22:20, 21:16) uzvarēja austriešu veterānus Aleksandru Horstu/Klemensu Dopleru, kuriem piešķirts 20.numurs. Latvieši svinēja uzvaru D grupā un sasniedza izslēgšanas spēļu otro kārtu, jo no pirmās viņi ir brīvi.

Savukārt ar 16.numuru izliktie Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs otrajā A grupas spēlē ar 0-2 (14:21, 12:21) zaudēja turnīra favorītiem no Norvēģijas Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam. Latvieši A grupā izcīnīja otro vietu un sacensības turpinās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Tikmēr četri ar zemāku numuru izliktie Latvijas dueti bija spiesti sacensības noslēgt dalītā 25.vietā.

Sacensību 31.numurs Arnis Reliņš/Ardis Bedrītis B grupas otrajā duelī ar 2-1 (15:21, 21:16, 12:15) piekāpās francūžiem Kinsijam E un Arno Gotjē-Ra, kuri izlikti ar 18.numuru. Mārcis Jirgensons un Rinalds Aišpurs (27.) F grupā ar 0-2 (23:25, 20:22) piekāpās vāciešiem Filipam Bergmanam un Lukasam Pfrecšneram (22.).

Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs (30.) C grupas otrajā spēlē ar 1-2 (21:16, 19:21, 14:16) piekāpās Polijas duetam Mihals Brils/Mikolajs Miščuks (19.), kamēr ar 24.numuru izliktie Matīss Gabdulļins/Artūrs Rinkevičs ar 0-2 (14:21, 13:21) zaudēja sacensību 25.numuram no Šveices Marko Kratigers/Florians Brēers. Šis duets pirms nedēļas Nīderlandes pilsētā Utrehtā uzvarēja “King of the Court” sacensībās.