Komentāri
Smaiļotājs Rumjancevs gūst bronzu pasaules čempionātā
19.08.2016. Riodežaneiro, Brazīlija. RIO 2016. gada olimpiskās spēles. Smaiļošana, Aleksejs Rumjancevs. (Romāns Kokšarovs / F64)

Pirms gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs piekto vietu izcīnījušais Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs svētdien Čehijā tika pie bronzas pasaules čempionāta kanoe airēšanā un smaiļošanā 200 metru distancē.

Par čempionu ar rezultātu 33,733 sekundes kļuva brits Laiems Hīts, kurš pērn bija labākais arī Olimpiādē. Sudraba godalgu izcīnīja ungārs Bence Horvāts, kamēr Rumjancevs finišēja trešais, čempionam zaudējot 0,706 sekundes.

2008. un 2016.gadā Rumjancevs guva trešās vietas Eiropas čempionāta 200 metru distancē, bet pasaules meistarsacīkstēs viņš pie godalgas ticis pirmoreiz karjerā.

Tieši pirms gada Rumjancevs guva piekto vietu olimpiskajās spēlēs, kas bija Latvijas delegācijas trešais augstvērtīgākais rezultāts Riodežaneiro. Kopš tā laika viņš bija piedalījies vienā Pasaules kausa etapā, maijā gūstot trešo vietu 200 metros.

Tāpat svētdien uz starta izgāja Latvijas kanoe divnieks Aivis Tints un Gatis Pranks, kuri 1000 metru distances B finālā izcīnīja ceturto vietu, kas kopējā ieskaitē ļāva ierindoties 13.pozīcijā.

Šie kļuvuši par Latvijas delegācijas diviem līdz šim augstākajiem sasniegumiem pasaules čempionātā, tomēr vēlāk svētdien tos varēs pārspēt Tints un smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde, kuri piedalīsies 5000 metru sacensībās.

Lasi vēl