Smaiļotājs Akmens pārliecinoši sasniedz olimpisko spēļu kvalifikācijas finālu

0 Komentāru
Smaiļotājs Akmens pārliecinoši sasniedz olimpisko spēļu kvalifikācijas finālu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens trešdien Segedā, Ungārijā, pārliecinoši sasniedza Tokijas olimpisko spēļu Eiropas zonas kvalifikācijas finālu 200 metru distancē.

Priekšsacīkstēs Akmens otrajā airējumā finišēja pēc 35,38 sekundēs, kas braucienā bija trešais labākais rezultāts. Uzreiz A finālā iekļuva airējumā uzvarējušais ungārs Kološs Čizmadia, kuram Akmens zaudēja 0,63 sekundēs.

Ar savu sasniegto rezultātu Akmens bija sestais ātrākais dalībnieks starp 23 priekšsacīkstēs startējušajiem smaiļotājiem.

Vēlāk pusfinālā Akmens finišu sasniedza 35,98 sekundēs un bija otrais, kas deva vietu ceturtdien gaidāmajā finālā. Latvietis lielu daļu distances bija airējuma vadībā, pašās beigās par četrām sekundes simtdaļām piekāpjoties ukrainim Oļeham Kuharikam.

Akmenim ceturtdien finālā būs jācīnās ar poli Pavelu Kačmareku, gruzīnu Badri Kavelašvili, divkārtējo Eiropas vicečempionu Kuhariku, Čizmadiu, pasaules un Eiropas vicečempionu Artūru Seju no Lietuvas, portugāli Kevinu Santušu, pasaules čempionātu medaļnieku Jevgeņiju Lukancovu no Krievijas, kā arī krāčūdens sacensībās vairākus titulus izcīnījušo slovēni Vidu Debeljaku.

Ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs tikai distancē uzvarējušais sportists. Vēl viena iespēja izcīnīt vietu olimpiskajās spēlēs būs nākamnedēļ Krievijā gaidāmajā Pasaules kausa posmā.

Jau ziņots, ka nacionālās atlases sacensībās 200 metru kvalifikācijai Akmens pārspēja pēdējās desmitgades vadošo Latvijas smaiļotāju Alekseju Rumjancevu.

Tikmēr smaiļotāja Madara Aldiņa 500 metros priekšsacīkstēs finišēja pēc divām minūtēm un 11,40 sekundēs, kas airējumā deva piekto vietu, bet pusfinālā ar vienu minūti un 58,85 sekundēm viņa bija septītā, no trešās vietas jeb iekļūšanas A finālā atpaliekot 4,25 sekundes.

Aldiņa vēlāk startēja arī 200 metru distancē, priekšsacīkstēs ar 42,99 sekundēm savā airējumā uzrādot trešo rezultātu. Pusfinālā finišs 44,74 sekundēs deva piekto vietu, no pirmā trijnieka atpaliekot 0,94 sekundes.

Savukārt smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde 1000 metru priekšsacīkstēs ar rezultātu trīs minūtes un 43,83 sekundes bija piektais savā airējumā. Pusfinālā viņa finiša laiks trīs minūtes un 41,42 sekundes deva sesto vietu un 4,62 sekunžu deficītu pret A finālā iekļuvušo sportistu.

Kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš 1000 metrus finiša līniju šķērsoja četrās minūtēs un 9,48 sekundēs, priekšsacīkstēs savā airējumā finišēdams sestais. Vienīgajā pusfināla braucienā latvietim ar četrām minūtēm un 9,99 sekundēm priekšpēdējais rezultāts un astotā vieta, kas liedza iekļūt A finālā, no kārotā mērķa atpaliekot par 6,33 sekundēm.

0 Komentāru