Smaiļotājs Akmens otro reizi karjerā iekļūst Pasaules kausa posma finālā

ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Smaiļotājs Roberts Akmens pārvarēja pusfināla kārtu Ungārijas pilsētā Segedā notiekošajā Pasaules kausa posmā,finišējot otrajā pozīcijā un ļoti spraigā cīņā zaudējot Manfredi Rici 0,21 sekundi, tas gan ļāva sportistam izcīnīt vietu galvenajā A finālā.

Pusfināla kārtā startēja 27 sportisti ,kur tie tika sadalīti trijos braucienos, katrā pa 9 smaiļotājiem. Roberts Akmens startēja trešajā braucienā,kur konkurenci viņam sastādīja cits Latvijas pārstāvis Aleksejs Rumjancevs, kurš gan finālā neiekļuva.

Akmens un Rumjanceva pārstāvētais pusfināls izvērtās ļoti interesants un spraigs, Akmens finišēja otrajā pozīcijā, uzvarētājam Manfredi Rici zaudējot 0,21 sekundi. Aleksejs Rumjancevs no uzvarētāja atpalika 1,01 sekundi un ierindojās septītajā vietā starp deviņiem sportistiem. Kopējā ieskaitē starp 27 airētājiem Akmens pusfinālā uzrādīja piekto labāko laiku, bet Rumjancevs – 18.

200 metru pusfināla airējumā dāmu konkurencē piedalījās Madara Aldiņa. Viņa uzvarētājai Natālijai Podoļskai no Krievijai zaudēja 2,24 sekundes un ierindojās pirmspēdējā jeb astotajā vietā.

Sestdien viņai šajā distancē paredzēta dalība C finālā.

Vēlāk 500 metru distancē ar kanoe startēs arī Roberts Lagzdiņš.

Jau ziņots, ka Akmens piektdien 200 metru priekšsacīkstēs savā airējumā bija otrais, bet Rumjancevs ieņēma piekto pozīciju un pusfinālā iekļuva, pateicoties labam finiša laikam.

Aldiņa priekšsacīkstēs bija sestā. Arī viņa pusfinālu sasniedza, pateicoties sasniegtajam rezultātam. Sportiste vēlāk piedalījās arī 500 metru distancē, kur savā airējumā ieņēma astoto vietu deviņu airētāju konkurencē.

Savukārt smaiļotājs Artūrs Vilde 1000 metru priekšsacīkstēs ar laiku trīs minūtes un 50,69 sekundes ierindojās septītajā vietā un pusfinālam nekvalificējās.

Pasaules kausa posms Ungārijā norisināsies līdz svētdienai.