Smaidīgi skrējēji, saule un jautrība – skaties foto stāstu, kā noritēja maratons Rīgā!

Pievienot komentāru
Smaidīgi skrējēji, saule un jautrība – skaties foto stāstu, kā noritēja maratons Rīgā!
F64

“Lattelecom” Rīgas maratons šogad pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – aptuveni 37 500 skrējēju no 78 pasaules valstīm. Tas ir dalībnieku skaita rekords – pērn maratonā piedalījās vairāk nekā 33 00 sportistu no 70 valstīm.

F64

42,195 kilometru distancē svētdien piedalījās vairāk nekā 2000 dalībnieku, savukārt pusmaratona distanci – aptuveni 7000 cilvēku.

F64

Ikgadējā “Lattelecom” Rīgas maratonā svētdien uzvaru vīriešu konkurencē ar jaunu sacensību rekordu guva Cedats Ajana no Etiopijas. Ajana finišu sasniedza pēc divām stundām un 11 minūtēm, kas ir jauns sacensību rekords, kamēr par 13 sekundēm atpalika Silass To no Kenijas.

F64

Abi sportisti lielāko distances daļu skrēja kopā, bet beidzamajos kilometros Ajana veica atrāvienu un izcīnīja uzvaru. Viņš arī uzstādīja jaunu sacensību rekordu – iepriekšējais piederēja kenijietim Dominikam Kimvetišam Kangoram (divas stundas, 11 minūtes un 45 sekundes), to uzstādot pirms diviem gadiem.

F64

Savukārt trešo vietu vīriešu konkurencē izcīnīja vēls viens Kenijas skrējējs Džozefs Kjengo Munivoki, kurš “Lattelecom” Rīgas maratonā uzvarēja pērn.

F64

Arī balvu fonds šī gada maratonā ir lielākais tā pastāvēšanas vēsturē – 75 000 eiro, no kuriem 50 000 eiro sadalīja maratona distancēs pirmajā pieciniekā finišējušie.

F64

Sieviešu konkurencē uzvaru maratona distancē tikmēr guva par favorīti uzskatītā kenijiete Džordžīna Džepkirui Rono, finišēdama pēc divām stundām, 28 minūtēm un 21 sekundes un par vairāk nekā četrām minūtēm apsteidzot etiopieti Tigistu Ajanu. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr kāpa Kenijas skrējēja Pauliņa Kahenja.

F64

Viens no centrālajiem šī maratona notikumiem bija Latvijas titulētākās garo distanču skrējējas Jeļenas Prokopčukas atgriešanās sacensību apritē. Prokopčukai šis bija pirmais starts kopš 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pērn septembrī viņa kļuva par māmiņu savam otrajam dēlam, bet tagad 41 gadu vecā gargabalniece nolēmusi atgriezties trasē.

F64

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Bronzas” kvalifikācijas zīmi.

Skaties galerijā, cik koši un sportiski šogad noritēja maratons Rīgas ielās!