Komentāri
Slavenajam Ulriham draud cietumsods par braukšanu dzērumā
Foto: EPA/LETA

Leģendārajam vācu profesionālajam riteņbraucējam Janam Ulriham draud cietumsods līdz pat trīs gadiem par avārijas izraisīšanu, vadot automašīnu alkohola reibumā.

Negadījuma laikā, kas pērn maijā notika Turgavas reģionā Šveicē, Ulriham nav izdevies nobremzēt laikā, un viņš ietriecies citas automašīnas aizmugurē, kas bija apstājusies pie zīmes. Turpinājumā priekšējā automašīna apgāzusies, bet Ulriha automobilis ietriecies vēl citā spēkratā. Notikušajā cieta divi cilvēki. Pēc negadījuma veiktās pārbaudes Ulriham uzrādījušas 1,4 promiļu reibumu, bet Šveicē atļautā robeža ir 0,5 promiles.

“Ir nepiedodami vadīt automašīnu tādā stāvoklī, kādā es atrados. Tā bija šausmīga kļūda, ko ļoti nožēloju,” izteicās 1997. gada Tour de France čempions Ulrihs. Bijušajam vācu riteņbraucējam tagad draud bargs naudas sods un līdz pat trīs gadu ilgs ieslodzījums.

Ulrihs 1997. gadā kļuva par pirmo vācu riteņbraucēju, kurš uzvarējis prestižajā Tour de France daudzdienu velomaratonā. Tāpat viņš uzvarējis līdzīgās sacensībās Spānijā Vuelta Espana 1999. gadā. Savukārt Sidnejas olimpiskajās spēlēs Austrālijā 2000. gadā Ulrihs ieguva vienu zelta un vienu sudraba medaļu.

Lai gan riteņbraucējs savu profesionālo karjeru beidza jau 2007. gadā, 2012. gadā Sporta arbitrāžas tiesa viņu atzina par vainīgu dopinga lietošanā, anulējot visus rezultātus kopš 2005. gada.

Lasi vēl