Skujiņš: Šī bija lieliska diena atrāvienam

Komentāri
Skujiņš: Šī bija lieliska diena atrāvienam
Foto: AFP/SCANPIX ()

Kalifornijas daudzdienu velobraucienā ceturtdiena bija lieliska diena atrāvienam un piedalīšanās tajā pēcāk Cannondale komandu pārstāvošajam latvietim Tomam Skujiņam ļāva tikt pie uzvaras piektajā posmā, norādīja Latvijas profesionālais riteņbraucējs.

Jau vēstīts, ka Skujiņš ceturtdien guva uzvaru 215 kilometrus garajā Kalifornijas velobrauciena piektajā posmā. Jau posma pirmajā daļā izveidojās 18 riteņbraucēju liels atrāviens, kurā iesaistījās arī Skujiņš, kurš izšķirošo uzbrukumu veica distances noslēgumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Izcīnīt uzvaru ir kaut kas satriecošs. Kad tiec atrāvienā, ir vismaz pāris reižu jāpamēģina tikt priekšā pārējiem. Zināju, ka lielais augstums liks riteņbraucējiem ciest. Šī bija lieliska diena atrāvienam. Biju patiesi priecīgs, ka varēju tajā piedalīties un pēcāk gūt arī uzvaru,” komanda citē Skujiņa teikto. “Tas bija garš un smags brauciens. Mēs ne tikai atrāvienā nobraucām 212 kilometrus, bet arī veicām 13 000 pēdu (nepilnu 4000 metru) kāpumu kalnos. Tas ir daudz.”

“Gandrīz visu dienu palīdzēja pavējš, kas braucienu padarīja vieglāku un arī ātrāku. Kāpumi nebija pārāk stāvi, taču ar augstuma maiņu tas viss bija mokoši. Nepārtraukti devāmies augšup un augšup. Tas bija jūtams, arī elpošana bija citāda nekā parasti. Tomēr pirms tam šādos apstākļos biju trenējies un zināju, ka man ir priekšrocības pār pārējiem. Šādi treniņi, nenoliedzami, palīdzēja,” uzsvēra Skujiņš.

Skujiņš izšķirošo uzbrukumu veica 32 kilometrus pirms posma beigām.

“Zināju, ka man tas bija jādara, jo citu uzbrukumi sekotu viens pēc otra, kad līdz finišam būtu atlicis ap 15 kilometriem. Tas man prasītu vairāk enerģijas nekā tad, ja es vienreiz kārtīgi papūlētos un veiktu uzbrukumu ātrāk. Kad man tas bija izdevies un neilgi pirms sprinta biju vienatnē, sāku domāt, ka esmu pieļāvis kļūdu. Bija pamatīgs vējš, un es patērēju daudz enerģijas, tāpēc sagaidīju abus tuvākos sekotājus,” atklāja Skujiņš.

Skujiņš kādā no Kalifornijas velobrauciena posmiem uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

“Šajā velobraucienā esmu izcīnījis divas uzvaras, un abas no tām bijušas, kad starts bija Lodi pilsētā. Sakritība?” pacilātā noskaņojumā pēc finiša bija Skujiņš. “Nākamgad šis velobrauciens jāsāk tieši no Lodi, lai atkal varu uzvarēt.”

Skujiņš zinājis, ka posma izskaņā vadošajam trijniekam tuvojas beļģis Jaspers Stujvens, taču par to nav pārlieku uztraucies.

“Zinājām, ka mums tuvojas Jaspers, tomēr tādā augstumā un pēc tādas piepūles zinājām, ka viņš mums nav īsts drauds. Savā starpā saskatījāmies, bet es nebiju pārliecināts, cik vēl tālu ir līdz finišam, jo negribēju sākt izšķirošo izrāvienu pārāk ātri, it īpaši tādā augstumā. Tomēr pēc viena no līkumiem sapratu, ka varu šajā posmā uzvarēt,” sacīja Skujiņš.

Līderpozīciju kopvērtējumā saglabāja francūzis Žiljans Alafilips (Etixx – Quick Step), bet Flaksis un Neilands kopvērtējumā atkāpušies uz attiecīgi 65. un 66.pozīciju, zaudējot 25 minūtes. Savukārt Skujiņš atpaliek 26 minūtes, kas dod 69.vietu.

Kā ziņots, pērn Skujiņam Kalifornijas velobrauciens bija ļoti veiksmīgs, jo viņš uzvarēja sacensību trešajā posmā, kas tobrīd ļāva kļūt par kopvērtējuma līderi, bet noslēgumā latvietis ierindojās 33.vietā, piesaistot sev “Pro” tūres komandu uzmanību.

Skujiņš, kuru pērn atzina par Latvijas labāko riteņbraucēju, Pasaules tūres komandā Cannondale startē pirmo sezonu, bet pirms tam viņš pārstāvēja ASV kontinentālo vienību Hincapie, ar kuru izdevās uzvarēt Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas Amerikas tūres sezonas kopvērtējumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl