Skujiņš izcīna 22.vietu Pasaules tūres velobraucienā Monreālā

Latvijas profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš no Cannondale-Drapac komandas svētdien izcīnīja augsto 22.vietu UCI Pasaules tūres velobraucienā Kanādas pilsētā Monreālā – Grand Prix Cycliste de Montreal.

Par 205,7 kilometrus garās distances uzvarētāju sprinta finišā kļuva olimpiskais čempions Gregs van Avermēts no Beļģijas (BMC), kurš finišu sasniedza pēc piecām stundām 27 minūtēm un četrām sekundēm. Viņam sekoja pašreizējais pasaules čempions Peters Sagans no Slovākijas (Tinkoff), kamēr trešo vietu ieguva itālis Djego Ulisi no Lampre-Merida komandas.

Tikmēr Skujiņš finišēja lielajā grupā, tāpēc viņam vienāds laiks ar uzvarētāju.

“Vienmēr esmu teicis, ka esmu spējīgs uz kaut ko vairāk, nekā rādījuši mani rezultāti. Šis gads beidzot to pierāda. Vienmēr esmu bijis labs riteņbraucējs, bet neguvu tika daudz uzvaru, tomēr beidzot tas atmaksājas,” pēc panākuma pauda van Avermēts, kurš šogad tika pie zelta Olimpiādes grupas braucienā, izcīnīja uzvaru vienā no “Tour de France” posmiem, kā arī bija labākais Tirreno-Adriatico daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā.

Vēl tikai piektdien Skujiņš ieguva 91.vietu Kvebekā notikušajās UCI Pasaules tūres sacensībās Grand Prix Cycliste de Quebec, bet šonedēļ viņš sacentīsies Eiropas čempionāta grupas braucienā.

Šie Skujiņam ir pirmie starti pēc dalības Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kurās viņš ieņēma 59.vietu grupas braucienā. Skujiņš, kuru pērn atzina par Latvijas labāko riteņbraucēju, Pasaules tūres komandā Cannondale-Drapac startē pirmo sezonu, bet pirms tam viņš pārstāvēja ASV kontinentālo vienību Hincapie, ar kuru izdevās uzvarēt Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) Amerikas tūres sezonas kopvērtējumā.