Komentāri
Šķēpmetējs Štrobinders nesasniedz 80 metrus un paliek bez PČ fināla
Foto: LETA

Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders ceturtdien nespēja pārsniegt 80 metru atzīmi Londonā notiekošā pasaules čempionāta vieglatlētikā kvalifikācijas sacensībās, paliekot bez dalības finālā.

Štrobinders pirmajā metienā bija 78,22 metrus tāls, otrajā savu rezultātu uzlaboja līdz 79,68 metriem, bet trešais metiens tika nomērīts 79,22 metru attālumā.

Latvijas sportists savā kvalifikācijas grupā ieņēma desmito vietu, kas nozīmēja, ka no otrās grupas, kurā vēlāk startēja 16 sportisti, viņu drīkstētu apsteigt vien divi atlēti, lai sasniegtu finālu, tomēr jau tobrīd bija skaidrs, ka tas ir maz ticams. Vēlāk B grupā Štrobindera rezultātu apsteidza deviņi šķēpmetēji, līdz ar to Latvijas sportists noslēgumā tika klasificēts 19.pozīcijā.

Kvalifikācijā triumfēja vācietis Johanness Feters, kurš jau pirmajā mēģinājumā aizmeta 91,20 metrus. Kvalifikācijas normatīvs bija 83 metri, ko izpildīja 13 sportisti, kuri visi līdz ar to piedalīsies finālā.

Štrobinders šosezon stabili metis pāri 80 metriem, taču pasaules čempionāta normatīvu izpildīja vien piecas dienas pirms termiņa, kad Jelgavā sasniedza 83,42 metrus, par pieciem centimetriem labojot personīgo rekordu.

Štrobinderam šīs bija otrās pasaules meistarsacīkstes – aizpērn viņš ar 79,11 metru tālu metienu ieņēma 19.vietu. Savukārt pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš ar 80,65 metriem izcīnīja 14.vietu.

Pērn Eiropas čempionātā Štrobinders palika bez rezultāta, bet vēl pirms diviem gadiem kontinenta meistarsacīkstēs ar 76,16 metriem ierindojās 16.pozīcijā.

Pasaules čempionātā nepiedalās pērnā gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kurš turpina atgūt formu pēc pleca operācijas. Uz ceļazīmi pretendēja arī kvalifikācijas normatīvu neizpildījušais Ansis Brūns, taču viņš nesaņēma ielūgumu uz čempionātu.

Šogad šķēpa mešanā vīriem dominē Vācijas atlēti. Sezonas līderis ir Feters, kurš pirms mēneša ar 94,44 metru tālu metienu kļuva par otru labāko šķēpraidi aiz leģendārā Jana Železnija. Otrais ar 93,90 metriem ir Tomass Rēlers, bet trešo vietu sezonas labāko metēju sarakstā ieņem Andreass Hofmans, kurš metis 88,79 metru tālumā. Tiesa, nu jau deviņi Fetera un Rēlera metieni bijuši tālāk nekā Hofmanam.

Tikmēr Štrobinders pirms meistarsacīkstēm sezonas labāko metēju rangā ieņēma 24.vietu.

Lasi vēl