Šķēpmetēja Palameika iekļūst olimpiskajā finālā; Kociņa un Mūze nepārvar kvalifikāciju

0 Komentāru
Šķēpmetēja Palameika iekļūst olimpiskajā finālā; Kociņa un Mūze nepārvar kvalifikāciju
AFP/SCANPIX

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika otrdien kvalificējās Tokijas olimpisko spēļu finālam, kamēr Anete Kociņa un Līna Mūze nepārvarēja kvalifikāciju.

Palameikai kvalifikācijā bija 12.rezultāts, kas deva vietu piektdien gaidāmajā finālā, Kociņa ieņēma 21.vietu, bet Mūze bija 26.pozīcijā. Atlasē startēja 30 sportistes, kuras bija sadalītas divās kvalifikācijas grupās.

Katrai no sportistēm cīņā par vietu labāko 12 metēju skaitā bija trīs metieni. Pamatsacensībās varēja iekļūt, aizmetot kvalifikācijas normu, kas ir 63 metri, vai iekļūstot 12 labāko metēju sarakstā, ja normu izpilda mazāk par 12 šķēpmetējām.

Kvalifikācijas A grupā Palameika jau pirmajā sērijā šķēpu raidīja aiz 60 metriem, ar 60,30 metru tālu raidījumu labojot savu sezonas rekordu. Nākamajā piegājienā nedaudz tuvāks metiens (59,85 metri), bet trešajā mēģinājumā vēlreiz uzlabots sezonas labākais rādītājs – 60,94 metri. Kociņai pirmais metiens bija nesekmīgs, bet pārējie divi nepārsniedza 59 metrus (58,84 un 57,68 metri).

Pēc A grupas kvalifikācijas Palameika bija ceturtā, bet Kociņa ieņēma desmito vietu. Kā vienīgā kvalifikācijas normu izpildīja poliete Marija Andrejčuka (65,24 metri), tālāk ar jaunu personīgo rekordu bija austrāliete Makenzija Litla (62,37 metri), bet trešo rezultātu uzrādīja ķīniete Huihui Ļui (61,99 metri).

Fiasko piedzīvoja Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Sara Kolaka, horvātietei paliekot bez ieskaitīta rezultāta.

Otrajā grupā Mūzei vispirms bija 54,03 un 53,10 metru tāli metieni, tādējādi pēdējā fināla sasniegšanai bija jāpietuvojas 61 metram. Smilteniete šķēpu raidīja 57,33 metrus tālu, neizstumjot Palameiku no finālistu pulka, samierinoties ar kvalifikācijas nepārvarēšanu.

Arī B grupā tikai viena sportiste sasniedza normu, amerikānietei Megijai Melounai šķēpu raidot 63,07 metrus tālu. Mūzei grupā bija 14.rezultāts starp 15 šķēpmetējām. Ārpus fināla dalībnieču pulka palika pasaules rekordiste Barbora Špotakova no Čehijas, kuras rezultāts bija 60,52 metri.

0 Komentāru