Šķēpmetēja Ozoliņa: Metiens virs olimpisko spēļu normatīva dod papildu pārliecību

0 Komentāru
Šķēpmetēja Ozoliņa: Metiens virs olimpisko spēļu normatīva dod papildu pārliecību
Foto: LETA/AFP ()

Latvijas šķēpmetējas Sintas Ozoliņas sasniegtais rezultāts Rīgas kausos, kas ir labāks par pērn viņas izpildīto Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu, dažus mēnešu pirms četrgades nozīmīgākā notikuma dod papildu pārliecību, uzskata pati sportiste.

Ozoliņa otrdien Daugavas stadionā ar savu šīs sezonas labāko rezultātu – 62,78 metri – izcīnīja uzvaru tradicionālajās starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās Rīgas kausi.

Ozoliņa, kura jau pērn izpildīja Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu, kad pasaules čempionātā Pekinā kvalifikācijas sacensībās šķēpu raidīja 62,81 metru tālu, bet pēc tam finālā ieņēma septīto vietu, tikai par trīs centimetriem atpalika no sava pērnās sezonas labākā rezultāta, bet no personiskā rekorda (64,38) viņu šķīra 1,60 metri.

Otrdien savu labāko rezultātu Latvijas šķēpmetēja sasniedza jau pirmajā mēģinājumā, nākamie divi raidījumi bija tuvāki, savukārt ceturto un piekto metienu Ozoliņa neizpildīja, bet sestais netika ieskaitīts.

“Izlaist ceturto un piekto metienu nebija taktisks gājiens, tas vairāk tika darīts, lai pasaudzētu sevi. Nedaudz sajutu mikrotraumu, kuru biju ieguvusi. Tas man liedza visus metienus izpildīt kvalitatīvi. Galvenais bija pārliecība, ka varu mest visus metienus pāri 60 metriem, ko es arī izdarīju. Līdz ar to viens plāns tika izpildīts, kā arī gribēju par godu skatītājiem vairāk uzmest,” žurnālistiem teica Ozoliņa.

Kā atzīst šķēpmetēja, līdz olimpiskajām spēlēm atlicis maz laika un treniņos jāstrādā ar pilnu atdevi.

“Maksimālai atdevei jābūt katrā treniņā un katrās sacensībās, lai varētu iziet stadionā ar 100% pārliecību, ko vari vai nevari izdarīt Olimpiādē. Metiens virs olimpisko spēļu normatīva dod papildu pārliecību. Tas ir apliecinājums, ka esmu pareizajā vietā,” uzsvēra Ozoliņa.

Kopš pērnā gada vasaras Ozoliņa trenējas kopā ar Latvijas rekordisti Madaru Palameiku.

“Mums abām divām, strādājot kopā, ir nedaudz jāpiebremzē. Esam sākušas baigo sprintu treniņu progresā. Tas, ka varu trenēties kopā ar spēcīgāku partneri, ir nācis man par labu. Līdz ar to man ir lielāka atdeve treniņos, tāpēc tagad ir veselīga konkurence. Fiziskie treniņi mums notiek kopā, bet tehniskie atsevišķi. Treneri (Gintu Palameiku) varam sadalīt, mums pašām jādomā ar galvu, nevis jāskatās, ko dara otra,” skaidroja Ozoliņa.

Nākamās sacensības Ozoliņai plānotas Valmierā, kur 10. un 11.jūnijā norisināsies tradicionālā Valsts prezidenta balvas izcīņa.

Otro vietu Rīgas kausu šķēpmešanas sacensībās ieņēma Baltkrievijas sportiste Tatsjana Haladoviča, kura pēdējā mēģinājumā šķēpu aizmeta 60,97 metrus tālu, bet trešā palika Katerina Deruna no Ukrainas ar 59,12 metrus tālu metienu.

Haladovičai šosezon pieder otrais labākais rezultāts pasaulē (65,10) metri.

Savukārt vēl viena Latvijas sportiste Anete Kociņa – ar rezultātu 57,99 metri, kas viņai arī ir labākais sezonā, – ieņēma piekto vietu, kamēr Gundega Grīva ar 47,44 metrus tālu metienu ierindojās astotajā pozīcijā.

Sākotnēji tika plānots, ka sacensībās startēs arī Līna Mūze, tomēr viņa Rīgas kausus izlaida, jo gatavojas Dimanta līgas posmam, kas ceturtdien notiks Romā.

0 Komentāru