Komentāri
Skeletonistei Priedulēnai pietrūkst vienas sekundes simtdaļas līdz medaļai Kēnigsē
Foto: EPA/LETA

Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna Vācijas trasē Kēnigsē notiekošā Pasaules kausa (PK) pēdējā – astotā – posma sacensībās izcīnīja ceturto vietu, no sava pirmā goda pjedestāla karjerā atpaliekot par vienu sekundes simtdaļu. Savu veiksmīgāko PK sezonu latviete noslēdza kopvērtējuma 13. pozīcijā.

Pirmajā braucienā trases augšdaļā Priedulēna par dažām sekundes simtdaļām bija priekšā vācietei Tīnai Hermanai, tomēr beigu daļā latviete strauji zaudēja ātrumu, finišējot ceturtā un no līderes Hermanas atpaliekot par 0,46 sekundēm. Savukārt otrajā braucienā Priedulēna aizvadīja lielisku braucienu, kas pirms pēdējām trim sportistēm ļāva cerēt uz goda pjedestālu.

Viņas tuvākā konkurente cīņā par bronzu šveiciete Marina Žilardoni trasē pieļāva kļūdu, kā dēļ strauji sāka sarukt viņas pārsvars, tomēr finišā divu braucienu summā Šveices pārstāve par vienu simtdaļu apsteidza Priedulēnu. Uzvaru posmā izcīnīja vāciete Hermana, kura par 0,37 sekundēm apsteidza savu tautieti Žaklīnu Lelingu, bet vēl pussekundi lēnāka bija Žilardoni.

Zīmīgi, ka Kēnigsē trasē šosezon notiek jau otrais PK posms. Iepriekš notikušajās sacensībās decembrī Priedulēna izcīnīja ceturto vietu, šodien savu karjeras labāko rezultātu atkārtojot.

Pasaules kausa kopvērtējumā ļoti pārliecinoša līdere pēc septiņiem posmiem ar 1737 punktiem triumfēja Hermana, kura pirms nedēļas uzvarēja arī pasaules čempionātā. Otro vietu kopvērtējumā ar 1550 punktiem ieņēma Lelinga, bet trešā ar 1410 punktiem bija latvieša Ivo Pakalna audzēkne Džeina Šanela no Kanādas.

Savukārt Priedulēna, piedaloties piecās no astoņām sacensībām, iekrāja 888 punktus, kas viņai kopvērtējumā deva 13.pozīciju.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl