SKANDĀLS! Starptautiskā Kanoe federācija diskvalificē piecus Krievijas sportistus

Pievienot komentāru
SKANDĀLS! Starptautiskā Kanoe federācija diskvalificē piecus Krievijas sportistus
Foto: LETA ()

Starptautiskā Kanoe federācija diskvalificējusi piecus Krievijas sportistus no dalības Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Sportistiem diskvalifikācija piespriesta, balstoties uz pagājušajā nedēļā Pasaules Antidopinga aģentūras publicēto neatkarīgās komisijas ziņojumu par Krievijas sistemātisko krāpšanos dopingā.

Diskvalifikāciju saņēmis 2012.gada Londonas olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs Aleksandrs Djačenko.

Starp diskvalificētajiem sportistiem ir arī pieckārtējais pasaules čempions un Londonas Olimpiādes bronzas medaļnieks Aleksejs Korovaškovs, divkārtējais pasaules čempions Andrejs Kaitors, kā arī Jeļena Aņjušina un Natālija Podoļskaja.

Savukārt deviņiem citiem Krievijas sportistiem ICF devusi atļauju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

LETA jau ziņoja, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja svētdien nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām. Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuālu analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.

Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, “kaut sods jau ir izciests”. SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes sadarbībā ar WADA.

Jau iepriekš Sporta Arbitrāžas tiesa lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Iepriekš atļauju startēt Olimpiādē bija saņēmusi vienīgi 25 gadus vecā tāllēcēja Darja Kļišina – divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro.

Pagājušajā nedēļā tika publicēts WADA neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā. Pēc šāda notikumu pavērsiena SOK saņēma arvien lielāku spiedienu pēc aicinājuma diskvalificēt šo valsti no gaidāmās Olimpiādes.

Komisijas 96 lappuses biezajā ziņojumā norādīts, ka visvairāk pozitīvu dopinga analīžu mainīts vieglatlētikā, jo šajā sporta veidā samainītas un pazudušas 139 pozitīvas dopinga analīzes.

Savukārt svarcelšanā samainītas 117, neolimpiskajos sporta veidos 37, paraolimpiskajā sportā 35, cīņā 28, kanoe airēšanā un smaiļošanā 27, riteņbraukšanā 26, ātrslidošanā 24, peldēšanā 18, hokejā 14, distanču slēpošanā 13, futbolā, kā arī akadēmiskajā airēšanā pa 11 pozitīvām provēm.