Skandalozais vācu riteņbraucējs Ulrihs arestēts par uzbrukumu prostitūtai

2 komentāri
Skandalozais vācu riteņbraucējs Ulrihs arestēts par uzbrukumu prostitūtai
Foto: EPA/SCANPIX

Skandalozais bijušais vācu profesionālais riteņbraucējs Jans Ulrihs piektdienas rītā tika arestēts par uzbrukumu prostitūtai, paziņojusi policija.

Savulaik prestižajā velobraucienā “Tour de France” uzvarējušais Ulrihs atrodas apcietinājumā. Policija norādīja, ka aizturēšanas brīdī bijušais riteņbraucējs bijis alkohola un narkotisko vielu reibumā.

Šī nav pirmā reize, kad Ulrihs iekuļas krimināli sodāmās nepatikšanās.

Pērn viņam Šveices tiesa piesprieda 21 mēneša nosacītu cietumsodu par savulaik dzērumā izraisītu autoavāriju, lai gan viņam draudēja cietumsods līdz pat trim gadiem.

Avāriju viņš izraisīja 2014.gada maijā Turgavas reģionā Šveicē. Ulriham neizdevās nobremzēt laikā un viņš ietriecās citas automašīnas aizmugurē, kas bija apstājusies pie zīmes, pēc pirmās sadursmes aizķerot vēl citu automašīnu. Notikušajā cieta divi cilvēki, smagas traumas gan negūstot.

Pēc negadījuma veiktās pārbaudes Ulriham uzrādīja 1,4 promiļu reibumu, bet Šveicē atļautā robeža ir 0,5 promiles.

Šveices tiesa atzina, ka Ulrihs avārijas brīdī bijis smagā dzēruma pakāpē, kā arī bija lietojis miegazāļu medikamentus. Bijušajam riteņbraucējam tiesa piesprieda arī 10 000 Šveices franku (8700 eiro) lielu naudas sodu.

Ulrihs 1997. gadā kļuva par pirmo vācu riteņbraucēju, kurš uzvarējis prestižajā “Tour de France” daudzdienu velobraucienā, bet divus gadus vēlāk viņš triumfēja arī “Vuelta a Espana” velobraucienā Spānijā.

Savukārt Sidnejas olimpiskajās spēlēs Austrālijā 2000. gadā Ulrihs ieguva vienu zelta un vienu sudraba medaļu.

Lai gan riteņbraucējs savu profesionālo karjeru beidza jau 2007.gadā, 2012.gadā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) viņu atzina par vainīgu dopinga lietošanā, anulējot visus rezultātus kopš 2005.gada.

Savukārt 2013.gadā Ulrihs atzinās, ka karjeras laikā izmantojis asins pārliešanu, jo tikai tā bijis iespējams konkurēt visaugstākajā līmenī.

2 komentāri