Skandalozais Lavārs Bols izveidos basketbola līgu spēlētājiem, kuri nevēlas mācīties augstskolā

Pievienot komentāru
Skandalozais Lavārs Bols izveidos basketbola līgu spēlētājiem, kuri nevēlas mācīties augstskolā
Foto: USA Today Network/Sipa USA/ SCANPIX

Skandalozais amerikānis Lavārs Bols, kura divi dēli janvārī gatavojas pievienoties Lietuvas klubam, trešdien pavēstīja ESPN, ka izveidos līgu vidusskolas absolventiem, kuri vēlas spēlēt NBA, taču nolēmuši izlaist augstskolas posmu.

Bols sacīja, ka viņa Junioru basketbola asociācija, ko atbalstīs paša radītais sporta apģērbu zīmols “Big Baller Brand”, meklē 80 spēlētājus desmit komandām, kuras vēlas redzēt spēlējam NBA arēnās Losandželosā, Dalasā, Atlantā un Ņujorkā.

“Sameklēt spēlētājus būs viegli,” sacīja Bols. “Viņiem būs iespēja karjeras sākt jau gaitā, profesionālo komandu izlūku klātbūtnē un esot atalgotiem, jo kādam ir tiem jāmaksā.”

NBA noteikumos minēts, ka spēlētājam pēc vidusskolas beigšanas jāgaida gads, lai varētu tikt iekļauts NBA draftā. Tas novedis līdz tam, ka daudzi vadošie spēlētāji augstskolā pavada vien šo gadu, bet pēc tam pāriet uz NBA. Kamēr augstskolas gūst miljoniem dolāru par tiesībām komandu spēles translēt televīzijā, spēlētāji atbrīvoti no mācību maksas un saņem stipendiju, bet nedrīkst pelnīt.

Pēc Bola domām jaunās līgas vadošajiem spēlētājiem mēnesī jāsaņem 10 000 ASV dolāru (8400 eiro), bet zemākajai algai jābūt 3000 dolāru (2500 eiro), kamēr viņi savas prasmes rāda NBA komandu izlūkiem.

Uz līgas logotipa būs viņa dēla, Losandželosas “Lakers” aizsarga Lonzo Bola siluets. Nav plānots jaunās līgas komandās iesaistīt abus pārējos dēlus Liandželo un Lamelo, kuri nesen noslēdza līgumus ar Lietuvas klubu Prienu-Birštonas “Vytautas”, kam pievienosies janvāra sākumā.