Silovs: Šo olimpisko spēļu laikā saņēmu daudz apsveikumu

0 Komentāru
Silovs: Šo olimpisko spēļu laikā saņēmu daudz apsveikumu
Autors: LETA/AFP

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs atklāj, ka Phjončhanas olimpisko spēļu laikā ir saņēmis daudz apsveikumu un bijis liels atbalsts no līdzjutējiem Latvijā. Sportists aizvadīto sezonu vērtē pozitīvi. 

“Tagad vajag no visa šī atpūsties un sakārtot domas. Man viss labākais vēl ir priekšā, jo tikai šosezon atradu labu formulu, kas strādā. Varu vēl daudz ko sasniegt. Man par šo sezonu ir pozitīvas sajūtas, vienīgi žēl, ka olimpiskās spēles beigušās uz šādas nots,” atzīmēja Silovs. “Šo olimpisko spēļu laikā saņēmu daudz apsveikumu un bija ļoti liels atbalsts no mūsējiem mājās. Paldies visiem! Es to ļoti novērtēju un tas man palīdz.”

Sportists atzīst, ka jūtas sarūktināts  par savu startu, jo mērķis bija iekļūšana lielajā finālā.

“Esmu nedaudz vīlies savā slidojumā. Šķita, ka ar trim punktiem tikšu tālāk, bet tas neizdevās. Biju diezgan pārliecināts, ka ar trim punktiem vajadzētu pietikt, bet beigās punktos ieskrēja daudzi. Zināju, ka francūzim ar mani bija vienāds punktu skaits. Tomēr beigās vairs nespēju nopelnīt vēl punktus, jo biju lieki iztērējis enerģiju otrajā sprintā, kur varēju to arī nedarīt,” stāstīja Silovs.

Viņš pieļāva iespēju, ka vajadzēja maksimāli taupīties distances beigu sprintam un ieslidot pirmajā trijniekā.

“Es reāli aplauzos. Pirmo reizi ir tā, ka ar trim punktiem netiek tālāk. Vajadzēja vēl iegūt vismaz vienu punktu. Vēl viens variants bija riskēt un atstāt visu uz pašām beigām, bet tik svarīgās sacensībās kaut ko tādu darīt negribi. Tas ir risks, kas šoreiz gan, visticamāk, būtu atmaksājies,” skaidroja ātrslidotājs.

Šīs Silovam bija trešās olimpiskās spēles karjerā un viņš iepriekš izteicies, ka arī pēdējās. Arī pēc sestdienas starta viņš par savu nākotni izteicās mīklaini un nezināja teikt, vai turpinās sadarbību ar Norvēģijas komandu.

“Šajās olimpiskajās spēlēs man bija viens labs starts, kamēr pārējie divi ne pārāk. Ļoti žēl. Tik un tā man ir liels prieks par 1500 metriem, kas ir viena no prestižākajām distancēm ātrslidošanā. To noslidoju godam, par ko man ir prieks un gandarījums. Par vakardienas sacensībām zinu savas kļūdas, kas ir vairāk tehniskas, bet šodien vajadzēja tikt finālā. Pats vien nolaidu garām, arī tādi apstākļi sanāca, ka daudzi ieslidoja punktos,” stāstīja Silovs. “Masu starts iegrieza, jo tā tomēr skaitās viena no manām disciplīnām. Netikt uz priekšu ir sarūgtinājums,” uzsvēra sportists.

 

Kā vēstīts, Silovs izraudzīts par Latvijas delegācijas karognesēju Phjončhanas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

“Man savas valsts karogu nest būs liels gods. Paldies par to,” teica Silovs.

Silova ceturtā vieta ir Latvijas sportistu otrs augstākais rezultāts Phjončhanā, atpaliekot vien no bronzu ieguvušajiem bobslejistiem Oskara Melbārža un Jāņa Strengas. Tiesa, svētdien viņu vēl var panākt vai apsteigt bobsleja četrinieku ekipāžas

0 Komentāru