Siguldā notiks neparastas sniega lāpstu sacensības

0 Komentāru

Sestdien Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē tiks aizvadītas neparastās “showel race” jeb sniega lāpstu sacensības. Tajās piedalīsies ātrākie un drosmīgākie šļūcēji, jo, lai laistos lejā pa kamaniņu trasi, sēžot uz lāpstas, tiešām ir nepieciešama dūša.

Šis ir salīdzinoši jauns sporta veids, Siguldas kamaniņu trasē braucieni uz sniega lāpstām notiek sesto ziemu. Sniega lāpstu jeb “showel race” sacensību organizators Rainers Helds norāda, ka šis sporta veids, visdrīzāk, ir arī radies Siguldā. Galvenais sporta rašanās iemesls bija kāds atjautīgs trases darbinieks.

“Kāds no slinkākajiem trases darbiniekiem, tā vietā, lai dotos lejā, kā parasti, izdomāja, ka ātrāk būs ar lāpstu,” atminas Helds.

Tā, lūk, maz pamazām braucieni ar lāpstu ieguvuši popularitāti, un tagad jau daudzi ir aizrāvušies ar šo neparasto sporta veidu. Brauciens ar lāpstu ir pietiekami drošs, bet tomēr arī diezgan ekstrēms. Lāpstas braucēju vidējais ātrums ir aptuveni 60-65 kilometri stundā.

Katrā sezonā esot desmit sacensību posmi, īpašākās sacensības parasti tiek rīkotas kādos ziemas vai pavasara laika svētkos. Sestdien, 19. janvārī, būšot standarta posms, kurā neatkarīgi no pieredzes var piedalīties ikviens.

Jāpiebilst, ka prasmīgākie braucēji startē pat divniekos.

Sacensību dalībnieki aicina atbraukt arī skatītājus, jo tad šīs neparastās meistarsacīkstes būs iespaidīgākas.

Ārpus sacensībām drīkst veikt arī lāpstu uzlabojumus. Novērots, ka braucēji savām lāpstām izveidojuši ne tikai mīkstāku sēdēšanu, bet ir pat pielikuši slieces.

0 Komentāru