Sievietēm sportistēm ar nenormālu testosterona līmeni būs jādzer zāles. Vai jāsacenšas ar vīriešiem

1 komentārs
Sievietēm sportistēm ar nenormālu testosterona līmeni būs jādzer zāles. Vai jāsacenšas ar vīriešiem
EPA/LETA

Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) paziņojusi, ka turpmāk sievietēm sportistēm, kurām ir ievērojami paaugstināts testosterona līmenis, būs jādzer zāles vai jāsacenšas ar vīriešiem.

Sākot ar 2018.gada 1.novembri testosterona līmenis asinīs sievietēm sportistēm nedrīkstēs pārsniegt 5 nanomolus uz vienu litru. Jaunie noteikumu attiecās uz sportistēm, kurs sacenšas skriešanas distancēs no 400 metriem līdz vienai jūdzei, ieskaitots barjerskrējienus.

Tiek uzskatīts, ka IAAF noteikumi galvenokārt attiecas uz Dienvidāfrikas Republikas sportisti Kasteru Semenju, pasaules un olimpisko čempioni 800m skrējienā.

Semenja uz starptautiskās vieglatlētikas skatuves parādījās 2009.gadā, kad uzvarēja pasaules čempionātā 800 m skrējienā. IAAF viņai pieprasīja lietot testosterona līmeni pazeminošas zāles. Tomēr 2015.gada sporta arbitrāžas tiesa indiešu sprinteres Dutijas Čandas lietā pieņēma lēmumu, kas pēc būtības ļauj sieviešu sacensībās piedalīties starpdzimumu personām.

Dienvidāfrikas pārstāvji jau paziņojuši, ka jaunie IAAF noteikumi ir vērsti vienīgi pret Kasteru Semenju. Ka tie ir dikriminējoši un rasistiski.