Komentāri
Sevastovai pasaules rangā jauns rekords; Plīškova oficiāli kļūst par līderi
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, sasniegusi jaunu rekordu, kamēr par planētas pirmo numuru oficiāli kļuvusi čehiete Karolīna Plīškova.

Latvijas pirmās raketes gods gan vēl joprojām pieder Aļonai Ostapenko, kura pakāpusies par vienu vietu un ieņem 12.vietu, kas ir atkārtots sportistes karjeras rekords. Nupat notikušajā Vimbldonas čempionātā viņa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur piekāpās pieredzējušajai amerikānietei Venusai Viljamsai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ranga 12.vietā Ostapenko nokļuva pēc sensacionālās uzvaras Francijas atklātajā čempionātā. Tik augsta vieta ir Latvijas rekords, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai. Tuvākajā laikā Ostapenko turnīros neplāno piedalīties. Pērn sezonas otrā puse Latvijas tenisistei nebija pārāk izdevusies, līdz ar to gada turpinājumā nav sagaidāms būtisks kritums rangā.

Savukārt Sevastova Vimbldonā pirmo reizi karjerā spēja uzvarēt kaut vienā pamatsacensību mačā, aizkļūstot līdz otrajai kārtai, kas viņai ļāvis no ranga 19.vietas pakāpties uz 17. Tiesa, kāpums padevies pēc konkurenšu neveiksmēm, jo kopumā Latvijas tenisistei pašlaik ir par 120 punktiem mazāk nekā pirms divām nedēļām publicētajā rangā. Tas ir jauns sportistes rekords, to uzlabojot par vienu pozīciju. Iepriekšējo rekordu viņa sasniedza maijā.

Šonedēļ Sevastova startēs Bukarestes WTA “International” sērijas turnīrā, pirmo reizi WTA raudzes sacensībās būdama izlikta ar pirmo numuru. Pirmajā kārtā viņai pretī stāsies Jana Čepelova no Slovākijas, kura jaunākajā rangā ieņem 91.vietu.

Savukārt šogad nopelnītajos WTA ranga punktos Ostapenko starp visas planētas tenisistēm no piektās vietas noslīdējusi uz septīto, kas viņai šobrīd tik un tā ļauj reāli cerēt uz dalību sezonas noslēguma turnīrā, kur iekļūst astoņas labākās sportistes. Tikmēr Sevastova arī zaudējusi divas vietas un ieņem 15.pozīciju.

Lasi vēl