Sevastova “WTA Elite Trophy” turnīru sāk ar lielisku uzvaru pār “US Open” čempioni

0 Komentāru
Sevastova “WTA Elite Trophy” turnīru sāk ar lielisku uzvaru pār “US Open” čempioni
Uzvara Sevastovai devusi 120 WTA ranga punktus (Foto: AFP/LETA)

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova trešdien Ķīnā otrā līmeņa sezonas noslēguma turnīra “WTA Elite Trophy” pirmajā mačā ar rezultātu 7-5, 6-3 pārspēja pašlaik sliktā formā esošo amerikānieti Sloeinu Stīvensu, kura šosezon negaidīti triumfēja ASV atklātajā čempionātā.

Sevastova jau otro sezonu pēc kārtas gada beigās spēlē neveiksmīgi, tomēr viņai izdevās pārtraukt četru zaudējumu sēriju. Uzvara Sevastovai devusi 120 WTA ranga punktus un ceturtdien viņa aizvadīs izšķirošo dueli ar Barboru Strīcovu no Čehijas par vietu sacensību pusfinālā.

“Protams, pirmajā setā un otrā seta beigās biju nervoza, bet spēju palikt mierīga un pēdējos divus geimus nospēlēt ļoti labi,” pēc cīņas pauda Sevastova. Rīt jāspēlē atkal un tas būs grūti. Viņa ir par sevi pārliecināta pretiniece un man jārāda labākais sniegums.”

Lai arī pirmajā geimā pie pretinieces serves Sevastova nonāca iedzinējos ar 0:40, viņa uzvarēja nākamajās piecās izspēlēs pēc kārtas un maču sāka ar breiku. Tiesa, jau nākamajā geimā Stīvensa izmantoja vienīgo breikbumbu un atguva līdzsvaru, bet trešajā geimā Latvijas tenisiste vēlreiz lauza amerikānietes servi un atkal bija vadībā, pēc tam nosargājot arī savu servi.

Piektajā geimā Sevastova varēja izvirzīties vadībā jau ar divu breiku pārsvaru, bet viņa neizmantoja divas breikbumbas, kamēr nākamajā geimā jau Stīvensa atspēlēja breiku un panāca izlīdzinājumu 3-3. Nākamajos geimos tenisistes nosargāja savas serves, bet devītajā geimā Latvijas otrā rakete ieguva ļoti svarīgu breiku un varēja servēt par uzvaru pirmajā setā. Tomēr tad vēl uzvarēt neizdevās, jo Stīvensa ieguva divas breikbumbas, bet pēc tam Sevastova izsita bumbiņu ārpus laukuma robežām, kas pretiniecei ļāva panākt 5-5.

Sevastova gan parādīja raksturu un nākamajā geimā vēlreiz ieguva breiku. Līdz ar to viņa atkal servēja par uzvaru setā. Šoreiz viņa spēlēja agresīvāk un uzvarēja setā ar 7-5.

Stīvensa gan kopumā spēlēja nepārliecinoši, turklāt starp setiem uzaicināja treneri uz konsultāciju, kurš centās viņu uzmundrināt. Tikmēr Sevastova bija ieguvusi spēles pavedienu un otro setu sāka ar kārtējo breiku, bet drīz tāpat kā pirmajā setā bija ieguvusi 3-2 vadību ar breika pārsvaru.

0 Komentāru