Sevastova Vimbldonas tenisa turnīrā trīs setu mačā zaudē Krejčikovai

0 Komentāru
Sevastova Vimbldonas tenisa turnīrā trīs setu mačā zaudē Krejčikovai
ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova sestdien Vimbldonas turnīra trešajā kārtā piekāpās Čehijas sportistei Barborai Krejčikovai. Sevastova ar 6-7 (1:7), 6-3, 5-7 piekāpās Krejčikovai no Čehijas (WTA 17.), kurai piešķirts 14.numurs.

Ar uzvarētu geimu, servējot pretiniecei, spēli uzsāka Sevastova, izmantojot pirmo breikbumbu – 1-0.

Ceturtajā geimā tādā pašā veidā čehiete atspēlējās, uzvarot arī piekto geimu – 3-2.

Pēc piektā geima Čehijas sportistei bija jāpieprasa medicīniskais pārtraukums, kura laikā viņai tika mērīts arī asinsspiediens un pieaicināts treneris.

Sesto geimu “sausā” uzvarēja Sevastova, bet pēc tam arī līdz tam spēlē garākajā septītajā geimā, pēc Sevastovas saīsinātā sitiena Krejčikovai nespējot pārsist bumbiņu pāri tīklam – 4-3 Latvijas sportistes labā.

Astotajā geimā liepājniece atspēlēja divas breikbumbas, izvirzoties vadībā ar 5-3, bet desmitajā geimā nespēja izservēt setu, Krejčikovai realizējot pirmo no divām pēc kārtas breikbumbām – 5-5.

11.geimā Sevastovai bija četras breikbumbas, realizējot ceturto, Krejčikovai sitot bumbiņu tīklā.

12.geimā čehiete atspēlējās, otrās breikbumbas izspēlē Sevastovai raidot bumbiņu tīklā – 6-6.

Taibreiks pagāja vienos vārtos. Jau pirmajā izspēlē Krejčikova panāca minibreiku, nākamajā ar to pašu atbildēja Sevastova, taču vairāk punktus šajā setā viņai nebija lemts iegūt – 6-7 (1:7).

Otrā seta pirmajos piecos geimos bija tikai viena breikbumba otrajā geimā, Krejčikovai to atspēlējot un uzvarot geimu.

Sestajā geimā Sevastovai ar otro breikbumbu tomēr izdevās gūt punktu un izvirzīties vadībā ar 4-2.

Devīto geimu liepājniece pabeidza ar izgājienu pie tīkla pēc pretinieces saīsinātā sitiena, Krejčikovai nākamajā sitienā bumbiņu raidot autā – 6-3.

Arī trešajā setā, kurā servēt sāka Krejčikova, noritēja spēkos līdzvērtīgu pretinieču cīņa, abām tenisistēm uzvarot savas serves geimos.

Garākais sanāca otrais geims, kurā Latvijas tenisiste atspēlēja vienu breikbumbu.

Nākamais breikpunkts bija vien 12.geimā, kad divas mačbumbas ieguva Francijas čempionāta uzvarētāja. Pirmo izdevās atvairīt, bet otrajā, kad čehiete pēc saīsinātā sitiena devās pie tīkla, Sevastova sita bumbiņu tīklā – 5-7.

Sevastova nedaudz labāk servēja un guva punktus ar pirmo servi, bet Krejčikova – ar otro. Krejčikova krietni biežāk un sekmīgāk darbojās pie tīkla, uzvarot 80% jeb 35 no 44 izspēlēm, dodoties pie tīkla. Sevastovai šis rādītājs bija 72% (13/18).

Abas sportistes pa četrām reizēm uzvarēja, pretiniecei servējot. Sevastova tā realizēja 11 iespējas, čehiete – deviņas.

Krejčikovai bija vairāk gan uzvarētu izspēļu (44 pret 27), gan kļūdu (57 pret 31 Sevastovai).

Visā spēlē uzvarētāja sakrāja tikai par diviem punktiem vairāk nekā zaudētāja (110 pret 108).

Liepājniece trešdien savā pirmajā spēlē ar 6-4, 6-1 uzvarēja Zarinu Dijasu no Kazahstānas (WTA 101.) un ceturtdien ar 1-6, 6-4, 6-3 pieveica Martu Kostjuku no Ukrainas (WTA 70.). Latvijas tenisiste iepriekš karjerā vēl nekad nebija sasniegusi Vimbldonas turnīra trešo kārtu.

Šī gada “French Open” čempione Krejčikova turnīra ievadā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Klāru Tausoni no Dānijas (WTA 93.), bet pēc tam ar 7-5, 6-4 pieveica Andreu Petkoviču no Vācijas (WTA 130.).

Abas tenisistes līdz karjerā savā starpā nebija tikušās.

0 Komentāru