Sevastova uzvar kanādieti Bušāru un arī “French Open” sasniedz trešo kārtu

0 Komentāru
Sevastova uzvar kanādieti Bušāru un arī “French Open” sasniedz trešo kārtu
Foto: AFP/LETA

  Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien Francijas atklātā čempionāta otrās kārtas cīņā ar rezultātu 6-3, 6-0 stundas laikā pieveica 2014.gada Vimbldonas turnīra finālisti Eižēniju Bušāru.

Ja savas “pirmās karjeras” laikā Sevastova tikai reizi “Grand Slam” turnīrā guva vismaz divas uzvaras, 2011.gadā aizkļūstot līdz ceturtajai kārtai Austrālijas atklātajā čempionātā, tagad viņa to paveikusi trešajās sacensībās pēc kārtas.

Tāpat otrajā “Grand Slam” turnīrā divas Latvijas dāmu tenisistes tikušas līdz trešajai kārtai, jo jau trešdien to paveica arī Aļona Ostapenko.

Trešās kārtas sasniegšana Sevastovai devusi 130 WTA ranga punktus. Nākamajā kārtā viņa sacentīsies ar amerikānieti Medisonu Kīzu, kura izlikta ar 12.numuru un rangā ir 13.pozīcijā, vai horvātieti Petru Martiču, kura pašlaik rangā ir vien 290.pozīcijā.

Ceturtdienas mačā jau pirmajā geimā Sevastova lauza pretinieces servi un ātri panāca 2-0. Kaut Bušāra iespēlējās un vēl panāca neizšķirtu 2-2, nākamajos trijos geimos atkal labāka bija Sevastova. Astotajā geimā Bušāra vēl atspēlēja divas setbumbas, bet devītajā Latvijas tenisiste tomēr spēja pielikt punktu. Kaut uzvara bija samērā droša, tikai vienā geimā Sevastova uzvarēja “sausā”, savukārt pārējos ritēja samērā līdzīga cīņa.

Otrajā setā jau Sevastova pilnībā dominēja mačā, pirmajos piecos geimos Bušārai ļaujot uzvarēt vien piecās izspēlēs. Kaut sestajā geimā Bušāra tika līdz “vienādi”, iegūt vismaz goda punktu šajā setā viņai tā arī neizdevās un Latvijas tenisiste sasniedza nākamo kārtu.

Sevastova pirms divām nedēļām pirmo reizi karjerā iekļuva starp pasaules 20 labākajām ranga tenisistēm, pakāpjoties uz 18.vietu, bet tagad viņa ir deviņpadsmitā, kamēr Bušāra pēc salīdzinoši neveiksmīgām iepriekšējām sezonām ir 57.pozīcijā.

Latvijas tenisiste, kura turnīrā izlikta ar 17.numuru, pirmās kārtas cīņā ar 6-2, 6-4 droši uzvarēja ranga 71.vietā esošo vācieti Anniku Beku. Tikmēr Bušāra (WTA 57.) pirmās kārtas spēlē ar 2-6, 6-3, 6-2 uzvarēja japānieti Risu Ozaki (WTA 72.).

0 Komentāru